- Reklama -

Pijany wylądował w rowie

Mieszkaniec Chełma, po wypiciu alkoholu, wsiadł za kierownice swojego pojazdu. Nie potrafił utrzymać się na swoim pasie ruchu i wjechał do rowu.

Wczoraj około godziny 13.00 policjanci biłgorajskiej komendy zauważyli, że na poboczu drogi, częściowo w rowie znajduje się samochód marki Volkswagen. Zdarzenie miało miejsce na wysokości skrzyżowania drogi wojewódzkiej 835 do miejscowości Nadrzecze. Funkcjonariusze zatrzymali się, aby sprawdzić czy ktoś potrzebuje pomocy.

– Wtedy do policjantów podszedł mężczyzna, jak się okazało 21-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj, który oświadczył, że jechał za kierowcą Volkswagena, który nie mógł utrzymać się na swoim pasie i jechał wężykiem. 21-latek podejrzewając, że może on znajdować się w stanie nietrzeźwości jechał za nim aż do momentu, kiedy kierowca volkswagena wjechał do rowu – informuje mł. asp. Joanna Klimek, oficer prasowy biłgorajskiej Komendy Policji.

- Reklama -

Młody mężczyzna poinformował, że chciał powiadomić dyżurnego biłgorajskiej jednostki, kiedy na miejscu pojawili się funkcjonariusze. Volkswagenem kierował 41-letni mieszkaniec Chełma. Okazało się, że mężczyzna ma w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo pojazd którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali należący do mężczyzny blankiet prawa jazdy.

41-latek stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna. Sąd może również orzec w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.