- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Pieniądze dla młodych organizacji

Do 10 tys. zł mogą otrzymać 52 organizacje z Lubelszczyzny i Podkarpacia w ramach projektu "Obywatelskie Roztocze". Czas do złożenia wniosków mija z końcem września.

Projekt “Obywatelskie Roztocze” będzie realizowany w trzech edycjach, począwszy od tego roku. O dotacje mogą ubiegać się młode organizacje społeczne oraz grupy nieformalne, które swoją siedzibę mają w powiatach należących do Euroregionu Roztocze.

– Jedna organizacja może ubiegać się w jednej edycji jeden raz o dotację. W ciągu trzech edycji przeznaczymy łącznie 530 tys. do rozdysponowania na terenie Euroregionu Roztocze – mówi Jarosław Joniec, dyrektor biura Euroregionu Roztocze. – Wniosek jest stosunkowo łatwy do wypełnienia. Uprościliśmy go do granic możliwości, tak że teraz zajmuje tylko dwie i pół strony. Dzisiaj przedstawimy, jak powinien zostać wypełniony – podkreśla.

Mikrodotacje zostaną przyznane na działania związane z ochroną dziedzictwa kulturowego i promocją Roztocza. W sumie na ten cel przez trzy lata organizacja przekaże 52 granty w wysokości do 10 tysięcy złotych każdy. Pieniądze pochodzą z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

– Myślę, że ten program jest znakomitą formą wsparcia i stwarza duże możliwości dla stowarzyszeń, nie tylko tych dużych, ale tych mniejszych działających w Euroregionie. Nie od dziś wiadomo, że wiele stowarzyszeń ma doskonałe pomysły. My też chcemy wprowadzać w życie swoje plany. Mam nadzieję, że będzie to z pożytkiem dla lokalnej społeczności, w naszym przypadku dla uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5 w Biłgoraju – mówi Mariusz Polowy ze Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych “Piątka” przy Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju.

- Reklama -

Wnioski na działania w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i promocji Roztocza, można składać do 30 września za pośrednictwem strony internetowej lub tradycyjnie w formie papierowej za pośrednictwem poczty.

– Tego typu szkolenia są bardzo potrzebne, ponieważ można poznać nowych ludzi, oraz nawzajem wymieniać się pomysłami. Dziś możemy zobaczyć, jak wypełniać wnioski o dotacje. Są one bardzo potrzebne dla takich organizacji jak nasza. Za pozyskane pieniądze chcemy zrobić swoje miejsce do spotkań oraz kuchnię z prawdziwego zdarzania – mówi Maria Kapuśniak z KGW Aleksandrów II.

Czy organizacje pozarządowe powinny otrzymywać pieniądze na działanie?

Pokaż Wyniki

Loading ... Loading ...

~Michał Kuliński

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.