- Reklama -

Pielgrzymi wyruszyli z Biłgoraja (audio, zdjęcia)

Sierpniowe pielgrzymowanie do Tronu Królowej Polski w Częstochowie rozpoczęło się. 2 sierpnia wyruszyła z Zamościa 38. Piesza Zamojsko-Lubaczowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Dzisiaj (4 sierpnia) pielgrzymowanie zaczęło się Mszą św. sprawowaną w diecezjalnym sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

Galeria fotografii (134 zdjęcia) 

W wyjątkowym i trudnym dla wszystkich czasie wyruszyła 38. Piesza Zamojsko-Lubaczowska Pielgrzymka na Jasną Górę. „…ze względu na pandemię koronawirusa będzie ona miała charakter symboliczny i przebiegać będzie zupełnie inaczej niż dotąd,…” – pisał w liście dyrektor pielgrzymki ks. Marek Mazurek. Pielgrzymka w naszej diecezji przyjęła formę sztafety. Uczestnik włącza się w część pielgrzymki i przebywa fragment drogi na Jasną Górę. W danym dniu grupa liczy maksymalnie 30 osób.

Biłgorajską grupę bł. ks. Jerzego Popiełuszki prowadzi ks. Mateusz Januszewski z parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Pątnicy tej grupy pielgrzymować będą 4, 7 i 12 sierpnia.

Ks. Mateusz Januszewski, wikariusz w parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju (nagranie audio poniżej):  

- Reklama -

– Pielgrzymuję już po raz 18. z rodziną, z braćmi, mamą i chłopakiem. Idę w intencjach, które powierzają mi ludzie, aby się pomodlić za pielgrzymów duchowych, którzy się za nami modlą, aby Bóg nas prowadził, za całe życie, bo pielgrzymka daje taką siłę i moc na cały rok – mówi Ewa Selwa z Lublina

Ewa Selwa, nagranie audio poniżej:

– Chcę podziękować Panu za moje powołanie, zawsze szłam w intencji rozeznania, a teraz mogę Mu podziękować za to, za wszystkie cuda, które zdziałał w moim życiu. Poza tym idę w intencjach, które poleciły mi siostry, bo nie wszystkie mogą uczestniczyć w pielgrzymce – mówi Siostra Mirka ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi, pochodząca z woj. warmińsko-mazurskiego.

 Siostra Mirka nagranie audio poniżej: 

Red. 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.