Krystyna Deryło

- Reklama -

Paweł Mazurek laureatem I miejsca konkursu wojewódzkiego

 

Uczniowie Gimnazjum Nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej wzięli udział w projekcie z okazji ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄZKI I PRAW AUTORSKICH 2017, który w bieżącym roku odbywał się pod hasłem "Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem – J. Iwaszkiewicz". Pomysłodawcami i organizatorami projektu było Gimnazjum nr 3 im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP w Lublinie oraz Miejskiej Biblioteka Publiczna im. H.Łopacińskiego w Lublinie.

- Reklama -

W ramach projektu odbył się cykl warsztatów: literacki, regionalny, fotograficzny  i artystyczny. Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w trzech z nich. Podsumowaniem projektu był konkurs w trzech kategoriach: literackiej, medialnej i artystycznej.

Uczniowie Gimnazjum Nr1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju przygotowywali prace w dwóch pierwszych kategoriach.

 Prace Ani Ohirko i Izy Pintal, mimo, że nie nagrodzone zostały pozytywnie zauważone przez komisję konkursową. Świadczyły o tym rozmowy kuluarowe podsumowania, a także komentarz prowadzących zachęcający do wykorzystania prac w kolejnym konkursie. Prace w kategorii medialnej Karoliny i Łukasza Styk oraz Pawła Mazurka podziwiali wszyscy na wystawie. Paweł przygotował cykl prac fotografii kreacyjnej na temat "Czechowicz zaczytany". W zaszczytną rolę Józefa Czechowicza zgodził się wcielić starszy kolega Bartłomiej Koman. Paweł zdobył tytuł laureata I miejsca w kategorii medialnejtego konkursu o zasięgu wojewódzkim. Laureat otrzymał także  ciekawą propozycję przygotowania swojej wystawy autorskiej w Lublinie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.