kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Patriotyczna wieczornica i premiera filmu w Majdanie Starym

12 listopada hala sportowa szkoły w Majdanie Starym była wypełniona po brzegi. Stało się to za sprawą wieczornicy patriotycznej, na którą tradycyjnie zaprosili uczniowie i nauczyciele.

- Reklama -

Uczniowie, rodzice, dziadkowie, nauczyciele, kombatanci, a także władze gminy Księżpol z wójtem Jarosławem Piskorskim oraz przewodniczącym Rady Gminy Henrykiem Marczakiem na czele oraz przyjaciele szkoły spotkali się wieczorem w Szkole Podstawowej im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym.

toyota Yaris

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, następnie zebranych powitała dyrektor szkoły Irena Szmołda. Mówiła ona o wartościach, jakie warto przekazywać młodemu pokoleniu.

Chcemy, żeby nasi uczniowie brali przykład z postawy i działalności patronki naszej szkoły Zofii Krawieckiej, która swoje życie potrafiła uczynić pięknym. Takie spotkanie jak to nasze dzisiejsze pokazuje najmłodszym właściwą drogę – powiedziała pani dyrektor, przypominając słuszność słów Piotra Skargi „Kto ojczyźnie służy, sam sobie służy”.

Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, śpiewali, recytowali wiersze i przypominali ważne wydarzenia na drodze do odzyskania niepodległości. Na scenie wystąpiły także zaprzyjaźnione zespoły chór męski „Klucz” z Majdanu Starego, zespół śpiewaczy z Majdanu Nowego, zespół „Od-Nowa” z Rogali oraz zespół z Majdanu Starego. Tematyka utworów utrzymana była w duchu patriotycznym, gdyż wieczornica odbywa się zawsze z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

W dalszej części spotkania miało miejsce podsumowanie projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Aktywnych Mieszkańców Gminy Księżpol „Być jak Krawiecka. Rola kobiet w odzyskaniu i odbudowie państwa” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

W trakcie realizacji projektu odbyły się szkolenia motywacyjne dla nauczycieli, pokaz pierwszej pomocy, warsztaty animacyjne oraz wycieczka do Muzeum Państwowego na Majdanku. Celem projektu było przypomnienie sylwetki oraz działalności patronki szkoły, a w jego realizację zaangażowani byli partnerzy – szkoła, rada rodziców oraz strażacy.

Na zakończenie po raz pierwszy zaprezentowano film „Być jak Krawiecka”, w którym zagrali uczniowie i nauczyciele, a piosenkę do filmu zaśpiewał szkolny chór. Ożyły wspomnienia, a wielu obecnym w hali łzy same cisnęły się do oczu. Pozostaje tylko wierzyć, że spełni się przesłanie filmu i młode osoby będą brały przykład z patronki szkoły i ceniły wyznawane przez nią ideały.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.