- Reklama -

Parafialne spotkanie opłatkowe

 Spotkania opłatkowe w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Korytowie Dużym odbywają się już od 8 lat. Pomysłodawcą inicjatywy był ks. Krzysztof Gajewski. Co roku mieszkańcy kolejnej wsi przygotowują spotkanie dla wszystkich parafian. W Korytkowie Małym było to już drugi raz. Tegoroczny opłatek prowadziła zasiadająca w Radzie Parafialnej Sołtys miejscowości Regina Halina Iwańczyk oraz Radny Lech Kaczor. Na spotkanie opłatkowe przybyli mieszkańcy Gmin Frampol i Biłgoraj. Nie zabrakło gospodarzy obu samorządów, którzy złożyli obecnym życzenia noworoczne. – Pragnę wam wszystkim złożyć życzenia, aby rok 2016 był dobrym rokiem, by dopisywało zdrowie, by spełniły się wasze marzenia i plany – zarówno te osobiste, najskrytsze, jak i te zawodowe. Obyśmy byli zdrowi i za rok ponownie spotkali się na tej pięknej uroczystości jaką jest parafialne przełamanie się opłatkiem – mówił Burmistrz Tadeusz Niedźwiecki.

    Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński dziękując za zaproszenie podkreślał, że mieszkańcy obu gmin razem działają, spotykają się na wspólnych uroczystościach takich jak spotkania opłatkowe, kolędy czy dożynki. Składając życzenia nawiązał do biblijnej przypowieści o śnie trzech króli, którzy otrzymali wskazówkę, by inną drogą wracać do omów. –Życzę, by każda droga wybrana przez was w 2016 roku była bezpieczna, szczęśliwa i zawsze podążała do celu – powiedział Wójt Wiesław Różyński.

- Reklama -

    Na spotkaniu z repertuarem świątecznym wystąpiły zespoły z obu gmin: Zespół „GOSPA”, Chór z Korytkowa Dużego, Zespół „Żurawina”, Zespół „Moje Nadrzecze”, Zespół mieszkańców Andrzejówki. Zaśpiewali także młodzi artyści: Rafał Wnuk i Aleksandra Kiełbasa, a uczniowie Szkoły Podstawowej w Korytkowie Małym zaprezentowali jasełka.

    Po przeczytaniu przez Iwonę Kiełbasę fragmentu Pisma Świętego ks. Krzysztof Gajewski poprowadził modlitwę, pobłogosławił opłatek i składając życzenia podziękował za obecność. Spotkanie zakończyło wspólne łamanie się opłatkiem, składanie życzeń i kolędowanie przy świątecznym stole.

    I mieniu organizatorów podziękowanie składa sołtys Korytkowa Małego Regina Halina Iwańczyk: – Pragnę podziękować ks. Krzysztofowi Gajewskiemu za sam pomysł zorganizowania parafialnego spotkania opłatkowego i jego wieloletnią kontynuację. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za pomoc i zaangażowanie w przygotowania. Cieszymy się, że zaproszenie przyjęli gospodarze obu gmin – Wójt Wiesław Różyński, Burmistrz Tadeusz Niedźwiecki i Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Kowalik. Słowa uznania należą się wszystkim zespołom, które zadbały o piękną oprawę muzyczną oraz czuwającemu nad nią Dyrektorowi M-GOK Kazimierzowi Oszustowi. Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za stworzenie niepowtarzalnej, świątecznej atmosfery i życzymy wszelkiej pomyślności w 2016 roku. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.