kolportaż baner główny

Oto złote biłgorajskie biegaczki! (foto)

Licealistki z I LO im. ONZ w Biłgoraju nie mają sobie równych na całej Lubelszczyźnie w biegach przełajowych. Mimo trudnych warunków atmosferycznych w Adamowie (pow.zamojski), nasze dziewczyny w pięknym stylu zdobyły trzeci rok z rzędu złoto na Wojewódzkiej Licealiadzie. W zawodach startowało 10 drużyn z sześciu rejonów.

Przypomnijmy, że biłgorajskie licealistki szły do finału jak burza. Zapewniły sobie zwycięstwa  na szczeblu powiatowym i w półfinale wojewódzkim. W finale było dokładnie tak samo.

Biłgorajską  szkołę reprezentowały: Karolina Guska III C, Natalia Przytuła I C, Marlena Tyszko III C, Natalia Metner III F, Kornelia Jagucak II i, Anastasiia Honchar II H, Maja Łukaszczyk II E.

​W Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Przełajowych I miejsce w biegu na 1500 m zajął Marcin Kusz z klasy III F, natomiast na III miejscu w biegu na 1000 m uplasowała się Karolina Guska z klasy III C.
Opiekunem drużyny I LO im.ONZ w Biłgoraju jest Izabela Skakuj.