- Reklama -

Oszukała na miliony

Za oszustwa i wyłudzenie od kilkunastu klientów prawie 3 milionów zł. odpowie 33-letnia kobieta. Wczoraj została zatrzymana przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KWP w Lublinie. Kobieta prowadziła biuro finansowe na terenie naszego województwa. Podając się za pośrednika ubezpieczeniowego miała zakładać lokaty o charakterze inwestycyjnym, obiecywała szybki i duży zysk. Pokrzywdzonych osób może być jednak znacznie więcej, dlatego śledczy apelują o zgłaszanie się do Policji lub Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

33-latka ukrywała się w jednym z mieszkań na terenie Lublina. Została zatrzymana przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KWP w Lublinie. Kobieta od września 2015 roku prowadziła biuro finansowe. Miała zakładać lokaty inwestycyjne na rzecz różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

- Reklama -

Jak ustalili prowadzący śledztwo, oszukała co najmniej kilkanaście osób, ale osób pokrzywdzonych może być znacznie więcej. Z dotychczas zebranego materiału dowodowego wynika, że wyłudziła od klientów niemal 3 miliony złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy zwracają się do osób pokrzywdzonych o zgłaszanie się na Policję lub bezpośrednio do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, która prowadzi śledztwo. 33-latka usłyszała zarzuty oszustwa, jednak w związku z tym, że w tym przypadku chodzi o mienie znacznej wartości, grozi jej nie 8 ale do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci podczas zatrzymania zabezpieczyli gotówkę oraz samochód o wartości ponad 120 tysięcy złotych. Wczoraj 33-latka została tymczasowo aresztowana.

Jak wynika z naszych informacji poszkodowani to również mieszkańcy powiatu biłgorajskiego, w tym przedsiębiorca z gm. Aleksandrów na kwotę około 100 tys. zł. Sprawa może być rozwojowa. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.