- Reklama -

- Reklama -

Ola w USA

Aleksandra Kudyba z klasy trzeciej I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju podczas tegorocznych wakacji miała niepowtarzalną okazję uczestniczenia w projekcie edukacyjnym w USA w ramach programu Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Summer Institute 2019.

Pobyt w Stanach Zjednoczonych był dla Oli nagrodą za zwycięstwo w finale konkursu „I know America”, organizowanego w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Wymagania konkursowe były bardzo wysokie i uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami testowymi, egzaminem ustnym w języku angielskim, przygotowywali esej i nagrywali krótki film na temat kultury amerykańskiej.

Podczas czterotygodniowego pobytu Ola razem z grupą 54 rówieśników, wytypowanych przez ambasady i konsulaty USA w różnych krajach, atrakcyjnie spędzała czas, łącząc naukę z rozrywką. Młodzi ludzie mieszkali w akademiku na kampusie Purdue University. Codziennie uczęszczali na zajęcia dotyczące prawa, mediów, umiejętności przywódczych. Uczestniczyli w debatach, symulacjach i warsztatach, przygotowywali projekty grupowe oraz pracowali nad własnym Project Citizen. Realizatorzy projektu, oprócz poznawania kultury Stanów Zjednoczonych, przygotowywali prezentacje własnych krajów.

Młodzież dużo czasu spędziła także na zwiedzaniu miast m.in. Chicago, Filadelfii, Waszyngtonu czy Indianapolis, wzięła także udział w obchodach Dnia Niepodległości, a także korzystała z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Każdy z uczestników projektu przez 10 dni miał możliwość mieszkania z amerykańskimi rodzinami, dzięki czemu poznał bliżej kulturę, obyczaje i codzienne życie Amerykanów.

- Reklama -

Dla Oli pobyt w USA był niezapomnianą przygodą, którą tak wspomina: „Program BFTF trwał dokładnie cztery tygodnie. Był to czas wypełniony nauką i pracą, ale także zwiedzaniem i próbowaniem nowych rzeczy. Spełniłam swój amerykański sen, mogłam poznać Stany Zjednoczone z punktu widzenia niedostępnego dla przeciętnego turysty. To, co jednak jest istotą i kluczem tego programu, to ludzie, którzy go tworzą. Od wspierających i inspirujących mentorów, ciepłych rodzin goszczących, po wspaniałych współuczestników. Chociaż każdy z nas ma inne doświadczenia i różne plany na przyszłość, przez te cztery tygodnie udało nam się stworzyć międzynarodową rodzinę BFTF. Jestem dumna i mogę powiedzieć, że stałam się częścią tej wielokulturowej społeczności.”

Sukces w konkursie i pobyt Oli w USA potwierdzają, że warto stawiać sobie w życiu wysokie cele i konsekwentnie dążyć do ich realizacji.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.