- Reklama -

- Reklama -

Obsza podpowie jak dostać pieniądze

Mieszkańcy gminy Obsza, którzy chcą się starać o świadczenia z programu "Rodzina 500+" i "Rodziny Kapitał Opiekuńczy", a jeszcze nie złożyli odpowiednich dokumentów, mogą w tym tygodniu skorzystać z pomocy eksperta Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Porady, związane m.in. z założeniem profilu PUE, będą udzielane w miejscowym ośrodku pomocy społecznej w czwartek 16 lutego między 9.00 a 11.00.

- Reklama -

 

Zgodnie z przepisami, które obowiązują od 2021 roku, to ZUS przyjmuje i rozpatruje wnioski o przyznanie świadczeń z „500+” i RKO, które można składać tylko w formie elektronicznej. By to zrobić jest potrzebny profil PUE ZUS, a wnioskodawcom, którzy go nie mają, pomagają eksperci ZUS.

- Reklama -

Potrzebny do złożenia wniosku profil PUE ZUS można założyć samodzielnie na stronie: www.zus.pl albo telefonicznie pod numerami: 22 290 55 00 lub 22 560 16 00. Jeśli ktoś chce skorzystać z bezpośredniej pomocy eksperta ZUS w GOPS w Obszy, powinien zabrać na spotkanie dowód osobisty oraz znać numer rachunku bankowego.

Oprócz Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, wnioski o przyznanie świadczenia można składać przez bankowość elektroniczną i portal: emp@tia.pl.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.