- Reklama -

- Reklama -

O dawnych zwyczajach wiedzą wszystko

Uczestnicy przygotowywali się do rozgrywek konkursowych w oparciu o dwie publikacje. Pierwsza z nich to "Zwyczaje i obrzędy adwentowe i bożonarodzeniowe w parafii Potok Górny" autorstwa Grażyny Sopylak-Studzińskiej , a druga to "Zarys dziejów gminy Potok Górny" Tadeusza Bazana. 

W konkursie wzięło udział 18 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu potockiej gminy wraz z nauczycielami historii: M. Krasny, T. Leniart, E. Przytułą, M. Siekiem. Finał konkursu to zwieńczenie całorocznej pracy nauczycieli i uczniów, poznających historię swojej Małej Ojczyzny.

W tym roku laureatami konkursu zostali:

w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce: Agnieszka Socha – SP Szyszków

II miejsce: Dominika Pieczonka – SP Szyszków

- Reklama -

III miejsce: Mariola Pawelec – SP Lipiny Górne, Natalia Deryło – SP Szyszków, Karolina Bastrzyk – SP Potok Górny

w kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce: Katarzyna Socha – PG Szyszków

II miejsce: Agnieszka Szadkowska – PG Szyszków, Katarzyna Rzeźnik – PG Szyszków, Michał Pieczonka – PG Lipiny Dolne.

Spotkanie uświetnili swoją obecnością zastępca wójta gminy Potok Górny Wanda Żychowska oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Szyszkowie Bożena Kozak.Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą historyczną i za tak olbrzymi wkład pracy i znakomite efekty otrzymali piękne nagrody i dyplomy, ufundowane przez wójta gminy Potok Górny.

Organizatorzy konkursu Maria Ferenc-Kwiatkowska i Monika Krasny gratulowały wszystkim uczestnikom wiedzy, a nauczycielom dziękowały za zainteresowanie konkursem.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.