- Reklama -

O Biblii i Kościele (zdjęcia)

Konkurs Wiedzy o Biblii i Kościele podzielony jest na trzy etapy: szkolny, powiatowy i diecezjalny. W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju odbył się w czwartek etap powiatowy konkursu. Każdego roku biorą w nim udział młodzi ludzie, dla których Kościół i Pismo Święte, stanowią coraz mniejszą zagadkę. – W tym roku w konkursie uczestniczy 15 uczniów szkół podstawowych i 15 szkół gimnazjalnych. Najlepsi uczniowie pojadą na etap diecezjalny do Zamościa, gdzie nastąpi też rozstrzygnięcie konkursu – mówił ks. Adam Malinowski

- Reklama -

Konkurs miał formę pisemną i trwał 45 minut. Odbył się w dwóch salach, uczniowie szkół podstawowych pisali w jednej sali, a gimnazjum w drugiej. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały komisje. Do etapu diecezjalnego awansują uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 85 % punktów możliwych do zdobycia. Trzeci etap konkursu odbędzie się 6 kwietnia.

Konkurs jest organizowany przez Lubelskiego Kuratora Oświaty i Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu.  

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.