- Reklama -

- Reklama -

Nowy samochód dla WTZ w Józefowie

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Józefowie mają nowy autobus do przewozu osób niepełnosprawnych. Jego zakup sfinansowały samorządy gminny i powiatowy oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

- Reklama -

To fabrycznie nowy mercedes z 19 miejscami dla pasażerów i jednym dostosowanym do przewozu osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim. – Autobus ma obniżone wejście, w środku telewizor i nagłośnienie oraz ogrzewanie postojowe. Jest bezpieczny, wygodny i bardzo potrzebny osobom niepełnosprawnym. W WTZ zastąpi 12-letni samochód, który przejechał ponad 500 tysięcy kilometrów i jest bardzo wyeksploatowany – mówi burmistrz Józefowa Roman Dziura. Nowy autobus będzie używany do przewożenia ponad 30 uczestników WTZ z gmin Józefów i Aleksandrów na zajęcia terapeutyczne, które odbywają się poza Józefowem oraz na imprezy, wycieczki i wyjazdy integracyjne. Do tej pory taki transport odbywał się w dwóch turach, ponieważ dotychczasowy pojazd mógł zabrać tylko 14 osób.

Autobus kosztował prawie 260 tysięcy złotych. 140 tysięcy przekazał PFRON, 70 tysięcy przeznaczył na ten cel samorząd gminy Józefów, a pozostałe 50 tysięcy dołożył samorząd powiatu biłgorajskiego.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.