- Reklama -

Nowy radny ślubował

W Radzie Powiatu Tomasz Książek zastąpił Beatę Strzałkę, która została wybrana na posła na Sejm. Ślubowanie radnego odbyło się 30 października.

Nowym radnym Rady Powiatu Biłgorajskiego jest Tomasz Książek. Zastąpił Beatę Strzałkę, która w ostatnich wyborach parlamentarnych została wybrana na posła na Sejm RP. Oboje startowali w ubiegłorocznych wyborach samorządowych z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 1 (miasto Biłgoraj). Mandat radnej z tej listy objęła m.in. Beata Strzałka. Zdobyła 1214 głosów. Zgodnie z prawem, miejsce jej zajmuje osoba kolejna z listy z największą ilością głosów. Tą osoba był Tomasz Książek.

Na początku sesji odbyło się uroczyste zaprzysiężenie radnego. Tomasz Książek po odczytaniu słów roty: „Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej”,dołączył do grona radnych. Ślubując dopowiedział: „Tak mi dopomóż Bóg” .

Sesja Rady Powiatu była również okazją do podziękowania Beacie Strzałce za dotychczasową pracę w samorządzie powiatu. – W imieniu radnych składamy podziękowania za rok wspólnej, owocnej i ciężkiej pracy. Udało nam się dokonać wiele rzeczy. Pani poseł jest gwarantem tego, że będzie zabiegać o nasz powiat. Cieszę się, że mamy takiego reprezentanta – mówił Tomasz Rogala.

- Reklama -

Beata Strzałka, poseł elekt, podziękowała za dotychczasową współpracę. – Przyjmując mandat posła, zakończyłam pracę w starostwie. Dziękuję wyborcom za to, że zaufali mi 5 lat temu, gdy objęłam mandat radnej Rady Powiatu oraz rok temu, że ponownie zagłosowali na mnie. Te 5 lat to praca z radnymi. Wypracowywaliśmy wiele wspólnych postulatów. Podjęliśmy wiele wspólnych uchwał. Za tę pracę dziękuję. Dziękuję, że rok temu powierzyliście mi stanowisko członka zarządu powiatu. Ten rok zmienił dużo. Poznałam szczegółowo, jak wygląda praca samorządowca, z jakimi problemami trzeba się spotkać i zmierzyć – mówiła.

Dodała, że poznała problemy mieszkańców i ich oczekiwania społeczne. – To zmobilizowało mnie do większej pracy. Dziękuję wszystkim za współpracę – mówiła. Beata Strzałka życzyła  wszystkim owocnej pracy, odpowiedzialnego wykonywania obowiązków oraz odwagi w podejmowaniu decyzji.

 Marian Kurzyna, przewodniczący Rady Powiatu życzył poseł elekt owocnej, efektywnej działalności na przestrzeniach parlamentarnych. – Zapraszamy na nasze posiedzenia, jak tylko czas i obowiązki pozwolą – mówił.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.