- Reklama -

Nowy model Reanult Megan IV

NOWa Gazeta Biłgorajska: Jakie nadzieje wiążecie z wprowadzeniem do sprzedaży kolejnej generacji Megane?

Paweł Proć: – Powiem, że bardzo duże. Model Megane III ma bardzo dobrą opinię wśród klientów, wartość rezydualna jest bardzo wysoka, klientów chętnych do zakupu 3, 4-letnich używanych modeli Megane III mamy w kolejce zawsze kilku. Świadczy to o dużym zaufaniu kupujących do tego modelu. Nowe Megane to już czwarta generacja, auto zbudowane zostało w nowej technologii na modułowej platformie CMF Aliansu Renault-Nissan, która sprawdziła się już w Nowym Espace, Kadjar i Talisman. Nowy Megane jest kolejnym modelem marki o mocnej, charakterystycznej stylistyce. Posiada wiele systemów, które poprawiają bezpieczeństwo oraz komfort i przyjemność prowadzenia. Technologie, które dotychczas dostępne były dla aut z wyższego segmentu, oferowane są teraz w segmencie kompaktowym.

– Nowy model zwraca na siebie uwagę przede wszystkim designem.

– Nowy Renault Megane przyciąga spojrzenia idealnymi proporcjami i napiętymi liniami nadwozia. Wysoko usytuowana jest linia boczna nadwozia. Potężne, muskularne tylne nadkola. Przód o charakterystycznej dla marki stylistyce, podkreślony zachodzącymi na zderzak światłami do jazdy dziennej LED. Charakterystyczny, świecący się zarówno w dzień, jak i w nocy układ tylnych świateł z diodami LED zapewniający trójwymiarowy efekt.

– Czy auto wyposażone jest w nowinki technologiczne?

– Nowy Renault Megane wita pasażerów w przywodzącym na myśl kokpit samolotu, sportowym a jednocześnie wyrafinowanym wnętrzu. W nowym Renault Megane pojawił się zarezerwowany dotąd dla aut wyższej klasy kolorowy wyświetlacz przezierny Head-Up. Dzięki systemowi multimedialnemu kierowca będzie mógł obsługiwać dotykowo i głosem wiele funkcji pojazdu. System Multi-Sense koordynuje działanie systemów służących zwiększeniu przyjemności prowadzenia i przyjemności zmysłów: szybkość reakcji i brzmienie silnika, twardość układu kierowniczego, algorytmy zmiany biegów, szybkość reakcji systemu 4Control, oświetlenie ambientowe, zależnie od upodobania kierowcy.

- Reklama -

– Dużo tych nowości technologicznych, a co z gabarytami auta?

– Nowy Renault Megane jest dłuższy ponad 6 cm, ma szerszy rozstaw kół i większy rozstaw osi, co wpływa na komfort podróżowania oraz zwiększa stabilność auta a zarazem bezpieczeństwo prowadzenia. Oprócz zwiększenia komfortu dla pasażerów mamy również więcej miejsca na bagaż, aż 434 litry. To rekord w tej klasie.

– Jakie jednostki napędowe są dostępne dla nowego Megana?

– W oparciu o swoje doświadczenie marka Renault, która jest ekspertem w zakresie konstruowania silników i jako pierwsza wprowadziła turbodoładowanie i downsizing w Formule 1, podjęła decyzję o zastosowaniu silników o stosunkowo niewielkiej pojemności skokowej. Silniki montowane w nowym Meganie są jednostkami sprawdzonymi, charakteryzują się wysoką dynamiką przy niewielkim zużyciu paliwa. Nowy Mégane dysponuje kompletną ofertą jednostek napędowych. Dostępne są zarówno silniki wysokoprężne, jak i benzynowe. Niektóre z nich są wyposażone w automatyczną skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem (EDC) cieszącą się dużym uznaniem ze względu na przyjemną obsługę w codziennym użytkowaniu samochodu.

– Ostatnio w mediach głośno o marce Renault.

– Słusznie pani zauważyła. To za sprawą Międzynarodowej Wystawy Samochodowej w Paryżu, która odbyła się pod koniec stycznia 2016 r. Firma Renault otrzymała 3 nagrody. Holender Laurens van den Acker projektant samochodów Renault otrzymał nagrodę Design Grand Prix za projekty nowych modeli: Espace, Kadjara, Talismana i Megane IV. Pragnę nadmienić, że jest on również twórcą modeli Clio IV i Captur. Kampania reklamowa nowego Espace z Kevinem Spacey w roli głównej została nagrodzona Grand Prix za najlepszy film reklamowy. Trzecią nagrodę – Najpiękniejszy Samochód Roku – otrzymał Renault Talisman.

– Kiedy będzie można przejechać się nowym Renault Megane?

W dniu wydania Państwa Gazety nasza koncesja będzie już miała zarejestrowany najnowszy Renault Megane. Zapraszamy wszystkich Czytelników NOWej Gazety Biłgorajskiej do odwiedzenia naszego salonu i skorzystania z jazdy próbnej. Renault przygotowało serię przedpremierową 300 sztuk Megane Premier Edition w bogatych wersjach wyposażenia ze specjalną ceną. Szczegóły na megane.renault.pl.

– Serdecznie dziękuję za rozmowę.

– Ja również i jeszcze raz zapraszam do salonu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.