Szkolenie język ang/niem/ros

Nowe komputery dla szkoły w Korchowie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Korchowie Pierwszym będą uczęszczać na dodatkowe zajęcia współfinansowane ze środków unijnych. Lekcje rozpoczną się we wrześniu, ale przygotowania do nich już się rozpoczęły.

Na razie został rozstrzygnięty przetarg na dostawę wyposażenia pracowni komputerowej i multimedialnej oraz pracowni przedmiotowych, które placówka ma otrzymać w tym miesiącu.
Podczas nauki uczniowie będą korzystać m.in. z tabletów, tablicy interaktywnej z projektorem, drukarki laserowej i wielu innych nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Wszystko będzie kosztować ponad 140 tysięcy złotych. Kwota ta prawie w całości będzie pochodzić ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Z tego samego źródła będą finansowane dodatkowe zajęcia dla uczniów oraz kursy i szkolenia dla nauczycieli. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej z lekcji skorzysta prawie połowa uczniów klas I-VIII, którzy będą uczęszczać zarówno na zajęcia wyrównawcze, jak i rozwijające ich umiejętności, m.in. z informatyki, matematyki, fizyki, biologii, chemii i geografii. Natomiast szkolenia obejmą 11 nauczycieli.
Cały projekt pod nazwą „Dostosowanie warunków szkoły dla wszechstronnego rozwoju kompetencji kluczowych uczniów i uczennic” będzie realizowany w Szkole Podstawowej w Korchowie Pierwszym do czerwca 2019 roku.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.