- Reklama -

- Reklama -

Nowe brzmienie tarnogrodzkiej orkiestry

 

Tarnogrodzki Ośrodek Kultury pozyskał środki finansowe ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego w ramach programu INFRASTRUKTURA DOMÓW KULTURY 2019 na realizację zadania pod nazwą Rozwój Tarnogrodzkiej Orkiestry Dętej – zakup wyposażenia na potrzeby prowadzenia edukacji kulturalnej. Projekt zakłada rozwój działalności Tarnogrodzkiej Orkiestry Dętej działającej przy TOK przez zakup instrumentów i akcesoriów muzycznych, organizację warsztatów z profesjonalnymi muzykami oraz naukę gry na instrumentach dla nowych członków. Działania te przyczynią się do podniesienia poziomu artystycznego występów oraz zachęcą do wstępowania w szeregi orkiestry nowych członków.

Całkowity koszt realizacji zadania – 74 656 zł, z czego 55 000 zł dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, środki z Gminy Tarnogród – 19 656 zł.

Projekt jest realizowany od kwietnia 2019, zakończy się w październiku 2019 roku.

Tarnogrodzka Orkiestra Dęta po raz kolejny wzięła udział w Powiatowym Przeglądzie Strażackich Orkiestr Dętych w Potoku Górnym. Odbył się on 2 czerwca 2019 roku. Udział wzięło sześć orkiestr z powiatu biłgorajskiego: z Obszy, Biszczy, Potoka Górnego, Goraja, Frampola i z Tarnogrodu. Koncert naszych młodych utalentowanych muzyków bardzo spodobał się publiczności, która nagrodziła artystów wielkimi brawami.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.