- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nowa studnia w Biszczy

1 czerwca rozpoczęły się prace wykonawcze przy budowie szóstej studni głębinowej na Ujęciu Wody Wólka Biska/Żary. Z uwagi na częste braki wody w kranach mieszkańców gminy Biszcza ta inwestycja była konieczna. Na szczęście, już niedługo przestanie im doskwierać ten problem.

27 kwietnia w gminie Biszcza został rozstrzygnięty przetarg na wykonanie studni głębinowej nr 6 na Ujęciu Wody Wólka Biska/Żary. Inwestycja ma poprawić wydajność ujęcia, które jest niewystarczające i często mieszkańcy gminy skarżą się na braki wody w kranach.

– Czasami zdarzały się w gminie awarie wodociągów, których efektem były braki wody w kranach. Budowa studni głębinowej numer 6 powinna rozwiązać problem – mówi Tomasz Matys, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Biszczy.

Już 1 czerwca rozpoczęły się prace wykonawcze. Jak zostaliśmy zapewnieni przez pracowników gminy Biszcza, w ciągu miesiąca do dwóch sytuacja z brakiem wody powinna się poprawić i już niedługo problem z barkiem wody zniknie.

Jak można przeczytać w dokumentacji przetargowej, inwestycję o wartości 171 086,85 zł wykona Zakład Robót Wiertniczych Hydrowiert z Szystowic oraz zapewni 36-miesięczny okres gwarancji na roboty budowlane oraz zamontowane materiały i urządzenia 

- Reklama -

Często mieszkańcy tej gminy skarżyli się na braki wody pitnej w kranach. Wszystko dlatego, że studnie mają małą wydajność w stosunku do zapotrzebowania mieszkańców gminy i bardzo często wody nie wystarcza, jednak brak wody nie trwał nigdy więcej niż kilka godzin.

– Obawiamy się okresów wzmożonych temperatur i upałów. Wtedy z uwagi na ograniczoną wydajność studni może brakować wody. Przy jednostkowym dużym zużyciu studnie nie nadążają z jej uzupełnianiem, dlatego w tym okresie apelujemy do mieszkańców o racjonalne korzystanie z wody – informuje kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Biszczy. – W tym roku bardzo duże zużycie wody było na początku stycznia oraz w okresie świątecznym. Musieliśmy wtedy wyłączyć na noc wodę w kranach mieszkańców, aby studnie mogły znów się napełnić, jednak na bieżące zużycie powinno jej wystarczać – dodaje urzędnik.

Jednocześnie został rozstrzygnięty przetarg na rozbudowę gminnej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w miejscowości Żary, który wygrała firma handlowa “Damian” z Biłgoraja z oferowaną ceną 229 000,00 zł oraz 60-miesięczną gwarancją na roboty budowlane oraz zamontowane materiały.

~Red

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Biszczanka mówi

    a może by tak informować mieszkańców, że planujecie zamknięcie kurków? Czy na stronie urzędu gminy nie można takich informacji umiescic?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.