- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Niezawodny iPhone 7 – Król sprzed kilku lat

O telefonie iPhone 7 mówiło się jeszcze przed jego oficjalną premierą. Większość jego funkcji została przyćmiona przez kontrowersje związane z rezygnacją z gniazda 3,5 mm i promowaniem w zamian słuchawek AirPods pierwszej generacji. Ludzie obrażali firmę Apple, poklepywali się po czole i publikowali masowe memy.

- Reklama -

W dzisiejszych czasach słuchawki TWS są dla wielu osób standardem, a tradycyjne złącza należą do rzadkości. W międzyczasie wielu producentów telefonów komórkowych „zgubiło” nawet swoje ładowarki, a stary skandal odszedł w zapomnienie. Mimo to iPhone 7 wyszedł z tego skandalu bez szwanku, o czym świadczy jego niesłabnąca popularność i sympatia osób, które nadal go używają.

W rzeczywistości iPhone 7 wciąż zdobywa nowych właścicieli, ponieważ jest najlepszym budżetowym telefonem z systemem iOS. Niemniej jednak przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z możliwymi problemami, które mogą być spowodowane „wiekiem” urządzenia.

Usterki w iPhone 7

iPhone 7 okazał się solidnym urządzeniem, które zapewnia płynną i niezwykle komfortową pracę. Ulepszony aparat z optyczną stabilizacją obrazu i certyfikowana wodoodporność to tylko część tortu. Nie jest jednak pozbawiony problemów, które są szczególnie częste w przypadku urządzeń mających kilka ładnych lat.

Firma Apple szybko naprawiła kilka typowych problemów z telefonem iPhone 7 za pomocą aktualizacji oprogramowania. Ogólnie rzecz biorąc, warto zaktualizować system do najnowszej stabilnej wersji iOS obsługiwanej przez iPhone’a 7.

Może się to wiązać z krótszym czasem pracy baterii, ale rozładowana bateria iPhone’a 7 to osobny problem, którym należy się zająć, jeśli chcesz długo korzystać ze swojego telefonu. Wymiana baterii na nową pozwoli wyeliminować wszystkie problemy związane z kilkuletnim smartfonem, takie jak szybkie ładowanie, awarie, ponowne uruchamianie i ogólnie słaba wydajność.

Inny problem związany jest również z ładowaniem, ale odpowiada za niego uszkodzenie portu ładowania lub układu zasilania U2. Zwykle jest to spowodowane nagromadzonym przez lata brudem, który powoduje również to, że mikrofony lub głośniki nie działają prawidłowo.

- Reklama -

Awarie spowodowane uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak zalanie, uderzenie lub upadek z wysokości, stanowią odrębną kategorię. Mogą one dotyczyć niemal każdego komponentu, ale najczęściej dotykają najbardziej wrażliwych części, takich jak szyba, wyświetlacz, moduł procesora dotykowego i przycisk zasilania.

Naprawa w serwisie iPhone

Jeśli zdecydujesz się oddać iPhone’a do naprawy, wybierz serwis, który bez dodatkowych kosztów przeprowadzi serię testów urządzenia, aby sprawdzić, czy wszystkie jego elementy działają. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze na usługę, która może zakończyć się niepowodzeniem z powodu błędnie zdiagnozowanej usterki.

Jeśli uszkodzenie przedniego panelu ogranicza się do pęknięcia samej pokrywy, wybierz firmę oferującą usługi regeneracji, która połączona z profesjonalnym czyszczeniem i laminowaniem ekranu da efekt nowego ekranu bez konieczności inwestowania w znacznie droższą naprawę. Ofertę taką znaleźć można na https://applefix.pl/serwis-iphone-7/.

 

Poznaj zasady, które przedłużą cykl życia Twojego iPhone

Jak mówi stare przysłowie, lepiej zapobiegać niż leczyć. W przypadku iPhone’a 7 najlepiej zapobiegać, nakładając z przodu dodatkową warstwę szkła ochronnego i zakrywając krawędzie wzmocnionym etui. Jeśli wydajność aplikacji jest niska, regularnie aktualizuj ją do najnowszej wersji lub okresowo resetuj iPhone’a.

Ważne jest również monitorowanie korzystania z ustawień i funkcji zużywających baterię oraz włączanie zoptymalizowanego ładowania w celu wydłużenia czasu pracy baterii i wydłużenia czasu pracy baterii bez podłączania do sieci. Ważne jest, aby ładowarka posiadała certyfikat MFI, co pozwoli uniknąć przepięcia, a w konsekwencji uszkodzenia portu ładowania i systemu ładowania.

Pamiętając o tych szczegółach, będziesz mógł cieszyć się swoją siódemką przez długi czas.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.