- Reklama -

Nie żyje 49-latek

Kolejna tragedia nad wodą. Na Mazurach utopił się 49-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego. Mimo szybkiej reanimacji mężczyzny nie udało się uratował.

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek (26 lipca) , w samo południe. Mężczyzna wraz ze znajomymi pływał łodzią na jeziorze Mamry. W pewnym momencie 49-latek miał wyskoczyć do wody. Zaczął tonąć. Znajomi wciągnęli go na pokład. Mężczyzna był reanimowany, jednak nie udało przywrócić się funkcji życiowych. Tragedia miała miejsce w rejonie wyspy Upałty.

Wakacje i piękna, słoneczna pogoda to wymarzona okazja do spędzania czasu nad wodą. Ratownicy i Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich osób korzystających z kąpieli i wypoczynku. Jednak najważniejszym aspektem jest zadbanie o bezpieczeństwo swoje oraz bliskich spędzających z nami czas. Jeżeli będziemy kierować się zdrowym rozsądkiem i przestrzegać kilka podstawowych zasad nasz wypoczynek będzie bezpieczny. Najważniejsze, aby korzystać z kąpielisk strzeżonych, gdyż tak zwane „dzikie kąpieliska” mogą być niebezpieczne dla zdrowia a nawet życia. Należy też pamiętać, że pod żadnym pozorem nie można wchodzić do wody w miejscach zabronionych.

- Reklama -

Podczas wypoczynku nad wodą nie należy nadużywać alkoholu, a już na pewno kąpać się i używać sprzętów wodnych po jego wypiciu. Alkohol osłabia organizm, a wypity nawet w najmniejszej ilości podczas upalnego dnia, może zaburzyć ocenę własnych możliwości pływackich i zwiększyć prawdopodobieństwo szoku termicznego.

Jeżeli wybieramy się nad wodę z dziećmi, konieczne jest stałe pilnowanie i nie spuszczanie ich z oczu nawet na chwilę. Ponadto należy przypomnieć dzieciom o zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Podczas użytkowania sprzętu wodnego, należy zwrócić uwagę na to, czy jest on sprawny i atestowany. Wszyscy użytkownicy powinni mieć założone kapoki, które uchronią przed utonięciem. Całkowicie zabronione są skoki do płytkiej wody o niezbadanym dnie na tzw. „główkę”. Taki skok może skończyć się urazem kręgosłupa i kalectwem. Nie należy wchodzić do wody, kiedy nasze samopoczucie nie jest dobre. Gdy czujemy się osłabieni pozostańmy jednak na brzegu. Należy zwracać uwagę na osoby wypoczywające w naszym sąsiedztwie. Gdy ktoś będzie potrzebował pomocy, nie bądźmy obojętni i pomóżmy w granicach swoich możliwości lub zawiadommy odpowiednie służby. Wypoczywając na terenie kąpieliska strzeżonego, przestrzegajmy regulaminu.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Z mówi

    Ta wieś to Dąbrowica czy Sól ?
    U kogo czarterowania łódkę ?

  2. picie mówi

    Wiadomo że się chłop utopił i wiadommo gdzie mieszkał pierwsza wieś za biłgorajem w strone niska, ale atykół jest bardzo głupi jacy Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich osób korzystających z kąpieli i wypoczynku – to dlaczego chłop sięutopił . Byłem dziśnad zalewem w Biłgoraju i ne widziałem żadnego policjanta który by nas pilnował tylko ratownicy ..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.