Nie zauważył policjantów

Do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna grozi 27 - latkowi, który pomimo wypitego alkoholu wsiadł za kierownicę mercedesa. O nietrzeźwym kierowcy policjanci otrzymali informację od innego kierowcy.

Do zdarzenia doszło minionej nocy. Dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy samochodu marki Mercedes. Ze zgłoszenia wynikało, że mercedes jedzie bardzo szybko. Natychmiast we wskazane miejsce udali się policjanci.

W miejscowości Dereźnia policjanci zauważyli opisany samochód i używając sygnałów pojazdu uprzywilejowanego dali sygnał kierowcy do zatrzymania. Mercedes zatrzymał się  dopiero po kilkuset metrach. Zaskoczony kierowca stwierdził, że nie wiedział, że sygnały  do zatrzymania dotyczyły jego.

Za kierownicą siedział 27-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj. Jak wykazało badanie alkomatem, znajdował się on w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Ponadto nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy. Teraz stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.