- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Naturalne witaminy dla dzieci – szczepy bakterii

- Reklama -

Podawanie dzieciom naturalnych witamin 

Podawanie dzieciom naturalnych witamin jest bardzo ważne na każdym etapie ich rozwoju. Niestety, z diety i codziennego życia nie da się dostarczyć organizmowi pełnego zapotrzebowania na witaminy. Już od pierwszych dni życia powinno podawać się witaminę D oraz witaminę C. Niedobór witaminy D u dzieci jest szczególnie niebezpieczny, ponieważ niedobór wpływa na zły rozwój szkieletu dziecka, będzie on słabszy i w przyszłości mogą wystąpić choroby kostne lub problemy z kręgosłupem.

Szczepy bakterii a jelita

Od 3. roku życia można już podawać inne preparaty w tym probiotyki. Świetną propozycją jest BactoFlor dla dzieci, który dostarcza aż 3 miliardy żywych szczepów bakterii dla mikroflory jelitowej malucha. Jest to produkt naturalny, oferowany przez sklepy eko, który wspiera dziecko nie tylko przy problemach żołądkowych, ale również w przypadku leczenia antybiotykowego (jako osłona dla żołądka dziecka) czy jako dodatek do codziennej diety. BactoFlor można podawać zarówno w formie rozpuszczonej w wodzie lub jako dodatek do herbaty czy soku, dzięki czemu podawanie ich dzieciom będzie znacznie łatwiejsze niż forma tabletek. Zbyt mała ilość pozytywnych bakterii może doprowadzić do problemów z trawieniem, bólów brzucha czy chorób żołądka. Stosowanie probiotyku jest również konieczne w przypadku nagłej zmiany flory bakteryjnej, czyli wyjazdu na wakacje za granicę. Przygotować organizm do wyjazdu przy pomocy probiotyku powinno się już minimum 2 tygodnie przed rozpoczęciem wakacji. Należy pamiętać, że szczególnie kraje wyspowe mają zupełnie inne bakterie w jedzeniu oraz wodzie, dlatego stosowanie probiotyku jest obowiązkowe, by zapobiec rewolucjom żołądkowym podczas wyjazdu.

- Reklama -

Witaminy

Stosowanie naturalnych witamin dla dzieci jest bardzo ważne, ponieważ wspiera odpowiednie funkcjonowanie wszystkich narządów. Nawet dziecko zdrowe powinno przyjmować odpowiednie witaminy, ponieważ niedobór witamin wychodzi w przyszłości. Może objawić się problemami z odpornością, dużą chorowitością, problemami z kościami, stawami, oczami i wszelkimi innymi narządami w przypadku niedostarczania odpowiednich dawek witamin. U dzieci podawanie witamin jest szczególnie ważne, ponieważ brak odpowiednich składników w czasie wzrostu i rozwoju organizmu niesie za sobą znacznie poważniejsze skutki niż niedostarczanie witamin u osób dorosłych. Jeśli nie wiesz, jakie dokładnie witaminy należy podawać dziecku, to warto odwiedzić lekarza. O ile stosowanie witaminy D, C czy K w odpowiednich, zalecanych dawkach jest bezpieczne nawet profilaktycznie, to z innymi witaminami należy uważać i bez konsultacji z lekarzem czy przeprowadzenia odpowiednich badań lepiej w nadwyżce nie podawać ich dziecku.

Zupełnie inaczej jest oczywiście z probiotykami, jak np. BactoFlor dla dzieci, ponieważ tutaj można stosować probiotyk profilaktycznie. Jest to całkowicie bezpieczne dla organizmu i pozytywnie wspiera rozwój mikroflory jelitowej. Nie oznacza to oczywiście, by podawać preparat w nadmiarze. Zawsze należy zapoznać się z ulotką i nie przekraczać zalecanych dawek.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.