- Reklama -

- Reklama -

Nasze sąsiadki w „Top Chef. Gwiazdy od kuchni”

- Reklama -

Ci, którzy znają Beatę Oleszek, wiedzą, że ta kobieta ma w sobie siłę, dynamiczność i… poczucie humoru. A co najważniejsze jest mistrzynią kuchni. W 10. odcinku, którego emisja odbyła się 9 listopada br., Beata Oleszek zmierzyła się z Piotrem Vienio Więcławskim – raperem, oraz Rafałem Maserakiem – tancerzem. Był to finał programu!

Przypomnijmy, że 19 października walczono o ćwierćfinał. W pierwszej konkurencji uczestnicy zmierzyli się ze sztuką przygotowania sushi. W drugiej konkurencji przygotowali piknikowe potrawy. W dogrywce Anita Sokołowska i Beata Oleszek zmierzyły się z pierogami z rydzami. Najlepsza okazała się Beata. 

26 października w ćwierćfinałowym odcinku programu swoje kulinarne smaki przygotował: Andrzej Bachleda-Curuś, Tomasz Oświęciński, Piotr Vienio Więcławski, Rafał Maserak, Edyta Pazura oraz Beata Oleszek. Po raz kolejny powróciło pytanie – czym uczestnicy urzekną jurorów? W tym odcinku składniki dla uczestników zostały wybrane przez prowadzącego program Macieja Rocka. Beata Oleszek przygotowała policzki wieprzowe. Do półfinału przeszedł Rafał Maserak, Piotr Vienio Więcławski, Edyta Pazura i Beata Oleszek. W odcinku półfinałowym Beata postawiła na placki z dyni z parmezanu z sarniną w kawie zbożowej. Beaty danie okazało się najlepsze. 

W środę, tj. 9 listopada, mogliśmy oglądać finałowy odcinek programu. Zmierzyli się w nim nasza krajanka, tancerz Rafał Maserak i raper Vienio. Uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie menu pięciu dań: dwie przystawki, dwa dania główne i deser. Beata zaproponowała śledzia w śmietanie z sokiem z jarzębiny i jabłkiem, pierogi ruskie z prażoną kaszanką, gołąbki z kaszą jęczmienną i borowikami, kotlet z dzika z burakiem i pierogami leniwymi. Na deser był sernik z kaszy jaglanej. Sędziowie uznali jednak, że najlepsze menu przygotował Rafał Maserak i to on został zwycięzcą programu. 

Oleszek nie kryje, że udział w finale programu był dla niej wielkim wyzwaniem. Przyznaje, że śpiew i gotowanie to jej dwie wielkie pasje. W programie „Top Chef”, jak mogliśmy dostrzec, wykazała się nie tylko kulinarną fantazją, poczuciem humoru, ale precyzją w doborze łączenia smaków. 

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Finałowy odcinek programu można obejrzeć tutaj: http://www.ipla.tv/Top-chef-gwiazdy-od-kuchni-final/vod-7024137

Zmagania uczestników można było śledzić na profilu Facebook: To Chef. Gwiazdy od kuchni.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.