- Reklama -

- Reklama -

Najlepsze lody własnej produkcji w Biłgoraju

Lato to sezon na lody, pomimo dużego wyboru warto zwrócić uwagę na takie, które są wykonywane z naturalnych składników. Cukiernia i kawiarnia Jamińscy wychodzi klientom naprzeciw ze swoimi tradycyjnymi lodami.

W cukierni oraz kawiarni Jamińscy przepis na lody własnej produkcji opracowany został 6 lat temu. W ich skład wchodzą same naturalne składniki. Bazę robi się ze świeżych jaj, mleka, śmietanki kremowej i cukru. Następnie powstają konkretne smaki, np. truskawkowe, malinowe czy mus ze świeżych sezonowych owoców. W cukierni jest ich aż 12, do wyboru mamy lody o smakach: waniliowy, jagodowy, miętowy, ajerkoniakowy, gumy balonowej, rafaello, śmietankowy, ciasteczkowy, orzechowy, pistacjowy, truskawkowy oraz czekoladowy.

Właściciel cukierni zdradza, że przepis pochodzi od doświadczonego lodziarza z okolic Rzeszowa, dla którego był to biznes całego życia. 

– Uważam, że w lodach ważne są proporcje składników, baza poddawana jest procesowi dojrzewania i musi nabrać odpowiedniej konsystencji. Następnie dodawane są składniki smakowe. Nie są to lody z gotowych mieszanek. My wykonujemy je naszą tradycyjną metodą od początku do końca. Przy ich produkcji  używamy frezowania, czyli chłodzenia. W tym celu zakupiliśmy maszyny włoskiego producenta TRITTICO – mówi właściciel firmy Artur Jamiński.

– Można by było robić je łatwiej, korzystając z gotowej bazy, w której są chemiczne składniki, stabilizatory typu E, ale my tego nie stosujemy, ponieważ ważni są dla nas klienci, jakość i tradycja – dodaje właściciel cukierni.

- Reklama -

Lody w cukierni Jamińscy dekorowane są bitą śmietaną lub polewami, które również pozbawione są konserwantów i substancji chemicznych. Sprowadzane są one specjalnie z Włoch. Oprócz tego na bazie lodów i jogurtu naturalnego w cukierni/kawiarni Jamińscy robione są  milk-shake oraz jogo-shake również w dwunastu smakach. Dla spragnionych chłodu i orzeźwienia kawiarnia przy dworcu busów w Biłgoraju proponuje zimne shakes. Warto więc zajrzeć tam nie tylko w czasie wakacji.

                

W sklepie firmowym u Jamińskich zakupić można także świeże ciasta, desery i kawę z ekspresu. Na tradycyjne lody, shakes oraz inne słodkości w Biłgoraju przy ul. Monte Casino 1 b (obok dworca busów) wstąpić można od poniedziałku do soboty, w godzinach od 9.00 do 17.00. 

Aby obejrzeć, jakie ciasta i torty, proponuje cukiernia Jamińscy w swojej ofercie, warto wejść na Fanpage na Facebooku oraz odwiedzić stronę internetową: www.ujaminskich.pl .

               

Red.

 

 

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Jagoda mówi

    Jak jestem w Biłgoraju często wstępuję do tej cukierni na ciacha do kawy

  2. Regina mówi

    A ciasta jakie PYSZNE .MNIAM.)))

  3. Beata mówi

    Brawo! Prawdziwe lody bez żadnych chemikaliów, jak będę w Polsce to od razu tam uderzam!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.