- Reklama -

- Reklama -

Najgorsza droga powiatowa w gminie. Czeka aż władza się nad nią zlituje

To ostatnia i chyba rzeczywiście jedna z najgorszych dróg powiatowych na terenie gminy Tereszpol. Jeden z radnych powiatowych w ostatnich dniach domagał się nawet od Starostwa Powiatowego jak najszybszego rozpoczęcia przebudowy. - My jako gmina, nawet wspólnie z powiatem, nie jesteśmy w stanie wyremontować wszystkich dróg, które przez lata były zaniedbane - mówi nam wójt Tereszpola, Jacek Pawluk.

- Reklama -

Jeden z radnych powiatu aż się zdenerwował i wnioskuje do starosty o uwzględnienie tego remontu przy planach inwestycji drogowych.

To nie powinno dziwić. Ale z drugiej strony my jako gmina, nawet wspólnie z powiatem, nie jesteśmy w stanie wyremontować wszystkich dróg, które przez lata były zaniedbane. Tego nie da się zrobić w jednym miesiącu. Ale sukcesywnie staramy się wszystkie te drogi naprawiać i oddawać do użytku.

Remont tego odcinka ile może kosztować?

Trudno powiedzieć, bo odpowiedź da dopiero przetarg. Jest to odcinek długości około trzech kilometrów. Nie chciałbym rzucać jakichś kwot wziętych z sufitu. Powiem tylko, bo niektórzy może nie pamiętają, że ta droga w dalszym ciągu biegnie po terenach kolejowych. To są tereny kolejowe zamknięte. W tej chwili te tereny, i to cały czas, w dużej części należą  fizycznie do PKP.

Czyli kolej też powinna dorzucić?

Powiem tak. Historia tego miejsca jest taka, że kiedyś zamiast tej drogi były tory kolejowe, tej kolei wąskotorowej. Służyła nam w latach zbliżonych do wojny. Później w tym miejscu zostały wybudowane te szerokie tory przez Tereszpol, czyli LHS, PKP i PLK.

- Reklama -

Rozmawiał pan ze starostą biłgorajskim o tej drodze?

(…)

Rozmowa z wójtem gminy Tereszpol w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Tu także informacje ze wszystkich gmin w powiecie biłgorajskim. Szukajcie w kioskach, sklepach i punktach kolportażu w powiecie biłgorajskim.

Zapraszamy też na najlepszy lokalny portal. Przez 24 godziny na dobę aktualne wiadomości z powiatu biłgorajskiego na:

www.gazetabilgoraj.pl

 

fot. zdjęcie ilustracyjne

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.