- Reklama -

- Reklama -

Motocykliści otworzyli sezon

23 kwietnia 2017 r., w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, biłgorajscy motocykliści rozpoczęli sezon. Inicjatorami wydarzenia byli pasjonaci zrzeszeni w Klubie Miłośników Motocykli Cygnus.

Mszą św. w sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju motocykliści otworzyli sezon. Eucharystię celebrowali kapłani, pasjonaci motocykli, ks. Waldemar Miśkiewicz, proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Bystrem, i ks. Łukasz Kardaszewski, wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju. Obecny był też diakon Michał.

 – Będziemy się wspólnie modlić, prosząc o to, żeby nas Boże Miłosierdzie cały czas otaczało, żebyśmy bezpiecznie cały ten rok przejeździli, żeby się nic nie wydarzyło, żebyśmy mieli na względzie bezpieczeństwo i swoje, i innych użytkowników dróg – zapraszając do wspólnej modlitwy, mówił ks. Waldemar. Kapłan powitał wszystkich motocyklistów, a szczególnie grupę, która mimo niezbyt sprzyjającej pogody, przybyła ze Stalowej Woli.

- Reklama -

Niedziela Miłosierdzia Bożego nie bez powodu została wybrana na dzień rozpoczęcia sezonu motocyklowego. W kazaniu tłumaczył to ks. Miśkiewicz. – Jak jedziemy w drogę, to trzeba się Miłosierdziu Bożemu powierzyć, bo nie wiadomo, co się po drodze stanie, czasami z naszej winy czy może z winy kogoś innego. Ta dzisiejsza niedziela jest bardzo dobrym momentem, żeby poświęcić nasze sprzęty, zacząć oficjalnie sezon i bezpiecznie jeździć. Mam nadzieję, że jak dobrze rozpoczniemy dzisiaj, z Panem Bogiem bardzo blisko, to będzie nam się dobrze jechało – mówił kapłan. – Taka jest wymowa naszej dzisiejszej uroczystości: dać się prowadzić Bożemu Miłosierdziu, a wtedy nigdy nie pójdziemy niewłaściwą drogą. Tak samo w naszym codziennym życiu, jeśli będziemy prowadzeni przez Miłosierdzie Boga, nie będziemy popełniali błędów, a jeśli popełnimy, będziemy wiedzieli kiedy wrócić, jak wrócić, co powiedzieć, jak dogadać się z naszym Mistrzem, żeby nam pokazał właściwą drogę – zwracał się do motocyklistów, ich rodzin i przyjaciół, wskazując właściwe drogi postępowania. – Niech Jezus Miłosierny będzie nam przewodnikiem przez nasze życie – dodał kapłan, mówiąc o pasji motocyklistów, spędzaniu wolnego czasu, bezpiecznej jeździe i radosnych powrotach do domów.

Oprawę Mszy św., czytając czytania, śpiewając psalm, zanosząc modlitwę wiernych, zapewnili motocykliści. W spotkaniu z Panem Bogiem prosili o bezpieczne rozpoczęcie sezonu, modlili się też za nieżyjących motocyklistów.

Po błogosławieństwie ks. Waldemar Miśkiewicz poświęcił ułożone przed ołtarzem kaski i motocykle zaparkowane przed kościołem.

Na uroczystość przybyło około 30 pasjonatów motocykli. W tej grupie miłośników jednośladów znaleźli się też motocykliści ze Stalowej Woli, których do Biłgoraja przywiódł brat Janusz "Jaśko" Mędrygał z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, reprezentujący Stowarzyszenie Motocyklowe "Złoty Sokół" Ropczyce. Była to okazja do spotkania się pasjonatów motocykli, a przede wszystkim spotkania z Panem Bogiem.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.