- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny

- Reklama -

Świętowanie 100. rocznicy niepodległości przybrało różne formy. Wielu mieszkańców Biłgoraja wzięło udział we Mszy św. w intencji Ojczyzny, sprawowanej 11 listopada 2018 r. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a potem przeszło ulicami miasta, by w modlitwie różańcowej modlić się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

W każdą drugą niedzielę miesiąca w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju o godz. 18.00 sprawowana jest Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej na ulice miasta wychodzi procesja różańcowa. Wierni, rozważając kolejne tajemnice Różańca świętego, przez wstawiennictwo Matki Bożej proszą Pana Boga o Polskę wierną Bogu Krzyżowi i Ewangelii i o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. 11 listopada w 100. rocznicę odzyskania niepodległości była to modlitwa dziękczynna za wymodloną i wywalczoną wolność.

Na zaproszenie do wspólnej modlitwy ks. dziekana Jerzego Kołtuna i organizatorów odpowiedziały urzędy i instytucje. Wstępnie swój udział deklarowały służby mundurowe i inne, ale z różnych powodów nie mogły wziąć udziału w procesji. Przedstawiciele Urzędu Miasta Biłgoraj, Urzędu Gminy Biłgoraj, Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, PZU i Nadleśnictwa Biłgoraj wzięli udział w procesji i rozważali kolejne tajemnice Różańca świętego. Odmawiana była również Litania Narodu Polskiego. Śpiew prowadził organista Józef Wajrak.

- Reklama -

W comiesięcznych procesjach Krucjaty Różańcowej uczestniczy coraz więcej wiernych, którzy na wspólną modlitwę przybywają także spoza Biłgoraja, m.in. z Dąbrowicy.

Wiele razy nasz naród doświadczał Bożej opieki. W trudnych chwilach naszą ucieczką była Matka Jezusa Chrystusa. Dzisiaj, gdy obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości, nasza modlitwa powinna mieć charakter dziękczynny, ale nie zapominajmy też, że wolność jest nie tylko dana, ale i zadana. Z radością patrzę, jak przybywa modlących się w intencji Ojczyzny. Cieszy też obecność sióstr benedyktynek i serafitek, i księży z biłgorajskich parafii, którzy tak licznie włączyli się do wspólnej modlitwy – mówi ks. Jerzy Kołtun, dziekan Dekanatu Biłgoraj Północ. – Pragnę wyrazić wdzięczność policji za jej pracę i czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników krucjaty – dodaje ks. dziekan.

Trasa wiodła z kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej do sanktuarium św. Marii Magdaleny. Do uroczystej procesji dołączyli parafianie ze wspólnoty św. Jerzego ze swoim proboszczem ks. Stanisławem Budzyńskim, niosąc feretrony, przedstawiające patronów św. Jerzego i  św. Andrzeja Bobolę, oraz chorągwie i flagi.

Przybyłych na wzgórze św. Marii Magdaleny powitał kustosz ks. Witold Batycki. Tradycyjnie uroczystość zakończyła się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i błogosławieństwem.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.