przedszkola Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Mocznik granulowany i jego rola w nawożeniu roślin

- Reklama -

Mocznik granulowany – czym jest i kiedy się go stosuje?

Mocznik granulowany to popularny, mineralny nawóz azotowy, który jest bardzo łatwo rozpuszczalny w wodzie, alkoholach oraz ciekłym amoniaku. Ma on postać drobnych, białych granulek, a w swoim składzie zawiera azot w formie amidowej. W glebie przekształca się on w dostępną dla roślin formę amonową, a następnie azotanową. Mocznik granulowany uważany jest za nawóz uniwersalny. Stosuje się go niemal pod wszystkie rodzaje roślin oraz gleb. Wyjątek stanowią jedynie gleby bardzo kwaśne i świeżo wapnowane, gdyż wówczas może on dać mniejsze efekty. Duża swoboda występuje także w przypadku formy zastosowania. Mocznik granulowany może być użyty do nawożenia dolistnego, a także doglebowego przedsiewnie i pogłównie. Jego stężenie należy dostosować do wymagań danego gatunku rośliny i jej fazy rozwojowej.

Korzyści wynikające ze stosowania mocznika granulowanego

Stosowanie mocznika granulowanego może przynieść roślinom wiele korzyści. Azot zawarty w tym nawozie jest stale i równomiernie uwalniany. W rezultacie obserwuje się:

równomierny wzrost i rozwój roślin,

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

wspomaganie pobierania fosforu,

ograniczenie nadmiernego pobierania potasu,

prawidłowe wybarwienie części zielonych,

zwiększenie odporności roślin.

Przekłada się to na uzyskanie wysokiego plonu o dużej wartości biologicznej.

Gdzie najlepiej kupić mocznik granulowany?

Mocznik granulowany jest powszechnie dostępnym nawozem. Warto jednak przed jego zakupem sprawdzić pochodzenie produktu, w tym również zawartość azotu. To pozwoli Ci wybrać nawóz o odpowiedniej jakości i dopasować jego stężenie do potrzeb roślin.

Postaw w szczególności na mocznik dobrej jakości i m.in. granulacji. Dzięki temu będziesz mógł uzyskać doskonałą efektywność nawożenia. Przy większych ilościach nawozu duże znaczenie może mieć także jego cena. Zajrzyj więc na stronę eagro.pl/oferta-nawozy/mocznik-n46-granulowany/. Jest to platforma zakupowa online oferująca wysokiej jakości nawozy w bardzo atrakcyjnych cenach. W potrzebne preparaty zaopatrzysz się więc bez konieczności wychodzenia z domu – aktualną ofertę nawozową wraz z uwzględnieniem kosztów dostawy poznasz po zalogowaniu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.