- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Milenka Jargieło i Kasia Rączka laureatkami ogólnopolskiego festiwalu

W dniach 19-20 czerwca w Baranowie Sandomierskim odbył się XXVI Ogólnopolski Festiwal Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej "Dziecko w Folklorze". Główne nagrody wyśpiewały Milenka Jargieło z Bukowej i Kasia Rączka z Woli Dereźniańskiej.

- Reklama -

XXVII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej DZIECKO W FOLKLORZE po raz pierwszy zorganizowana została w formie hybrydowej, występy uczestników „na żywo” przeplatały się z prezentacjami „zdalnie”, czyli na dużym ekranie.

W tegorocznej edycji Festiwalu „Dziecko w Folklorze” wzięło udział prawie 300 uczestników z 9 regionów Polski: z województwa lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i podkarpackiego.

- Reklama -

46 prezentacji oceniało profesjonalne jury festiwalowe w osobach: prof. dr. hab. Jana Adamowskiego (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – językoznawca, folklorysta, badacz kultury regionalnej), mgr Jolanty Dragan (kustosz Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej – etnograf, muzyk) oraz dr Kingi Strycharz-Bogacz (Katolicki Uniwersytet Lubelski – etnomuzykolog).

Ogólnopolski Festiwal Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej „Dziecko w Folklorze” odbywał się w 6 kategoriach konkursowych: soliści śpiewacy, instrumentaliści solowi, zespoły taneczne, grupy śpiewacze i kapele.

 Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju reprezentowała Kasia Rączka z Woli Dereźniańskiej i Milenka Jargieło z Bukowej. Obydwie dziewczynki odniosły ogromny sukces, zdobywając czołowe lokaty festiwalowe. Kasia Rączka wyśpiewała trzecią nagrodę, a Milenka Jargieło pierwszą, zdobywając tym samym pamiątkową statuetkę festiwalową tzw. „dużego klepoka”. Dumni z sukcesu i pełni podziwu dla talentu dziewczynek składamy obydwu najserdeczniejsze gratulacje – podsumowuje Celina Skromak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju.

GOK Biłgoraj

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.