- Reklama -

- Reklama -

Mieszkaniec Tarnogrodu na czele rolniczej „Solidarności”

Tomasz Obszański, rolnik z Tarnogrodu, został nowym przewodniczącym NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Władze zostały wybrane w Częstochowie na X Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ RI „Solidarność". Gratulujemy rolnikowi z naszego powiatu.

- Reklama -

 

Tomasz Obszański ma 46 lat, ukończył Technikum Rolnicze w Różańcu, następnie studiował na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, gdzie uzyskał tytuł inżyniera. Prowadzi 30-hektarowe gospodarstwo rolne w Tarnogrodzie w powiecie biłgorajskim. Tak jak rodzice swoją przyszłość związał z pracą na roli. – Cała moja edukacja a przede wszystkim praca w gospodarstwie utwierdziła mnie, że jest to moja pasja i tak jak moja rodzina – jest całym moim życiem. Moje gospodarstwo przeszło dużą restrukturyzację, gdzie głównym nurtem działalności stała się produkcja metodami ekologicznymi. Jestem jednym z pierwszych rolników w naszym regionie, którzy zakładali gospodarstwa ekologiczne – mówi Tomasz Obszański.

- Reklama -

Gospodarstwo Tomasza Obszańskiego wyspecjalizowało się w produkcji ekologicznej, w szczególności w uprawie roślin jagodowych, warzyw oraz roślin oleistych. Od kilku lat przy gospodarstwie działa olejarnia, w której tłoczone są na zimno oleje ekologiczne.

fot. „Solidarność” RI

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Zbigniew mówi

    Nazwa Solidarność która pobudziła naród i zjednoczyła dawno już straciła na znaczeniu między innymi dzięki takim jak Duda i cały PIS…. Ludzie którym zawdzięczamy wolność zostali przez PIS zgnojeni… już taka polska tradycja…. więc i ten związek rolniczy nie ma już żadnego znaczenia …

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.