- Reklama -

- Reklama -

Paliwo coraz droższe. Ile za tankowanie w powiecie biłgorajskim?

Benzyna znowu drożeje. W środowy poranek na stacjach paliw w Biłgoraju za litr E95 płacimy 7,27 zł, a za olej napędowy już 7,36 zł! – Na wielu stacjach za benzynę trzeba zapłacić więcej niż za olej napędowy – informują nas mieszkańcy powiatu biłgorajskiego. Jakie ceny są na innych stacjach w powiecie biłgorajskim? Piszcie do nas, przesyłajcie i wklejajcie zdjęcia.

- Reklama -

 

Trzeba pamiętać, że cały czas obowiązują tarcze antyinflacyjne, które przyczyniają się do niższej ceny paliw. Od 20 grudnia 2021 r. obniżono akcyzę do poziomu minimum unijnego. Drugi element wszedł w życie 1 lutego 2022 r. – obniżona stawka podatku VAT na paliwa z 23 do 8 proc.

Co jeśli przestaną obowiązywać tarcze?

– Przy poziomach notowanych w hurcie w ostatnich dniach i założeniu umiarkowanych marż detalicznych na poziomie kilkunastu groszy, za 95-oktanową benzynę i olej napędowy płacilibyśmy na stacjach około 8,20-8,40 zł/l – mówi Grzegorz Maziak z portalu e-petrol.pl.

- Reklama -

Jeśli rząd nie przedłuży tarczy antyinflacyjnej, to ceny powyżej 8 złotych za litr paliwa możemy zobaczyć już w wakacje. Na razie w Biłgoraju jest tak:

 

fot: nadesłane (dziękujemy!)

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.