- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Mieszkańcy Frampola zagłosowali, to mają

Gmina Frampol wzięła udział w akcji “Pod biało-czerwoną”, w ramach której gminy w całej Polsce mogły składać wnioski o zakup i montaż masztu z biało-czerwoną flagą. Warunkiem było uzyskanie odpowiedniej ilości głosów mieszkańców pod wnioskiem.

- Reklama -

W akcji wzięło udział niemal 418 000 osób. Dla Gminy Frampol wymagana liczba głosów poparcia wynosiła 100, a zebrano ich 203. Dzięki tym głosom Gmina Frampol otrzymała maszt z flagą RP w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”. 9 metrowy maszt został zainstalowany przy Pomniku Odzyskanie Niepodległości we Frampolu. Uroczyste podniesienie flagi odbyło się w ramach obchodów Święta Odzyskania Niepodleglości.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma uhonorować Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęcić do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

- Reklama -

Zakup oraz montaż masztu z tabliczką i flagą RP został sfinansowany w ramach realizacji projektu „Pod biało-czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

 

info/foto: UM Frampol

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.