- Reklama -

- Reklama -

Mieszkańcy otrzymali żywność na święta

5 kwietnia w remizie strażackiej w Biszczy Stowarzyszenie Błonie wydawało żywność z ostatniej edycji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa – Podprogram 2016. Przed świętami Wielkanocy organizacja chciała wspomóc osoby, które do tej pory nie skorzystały z tego programu. Pomoc żywnościowa mogła być przekazana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej. Są to osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej tj. 1 268 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1 028 zł dla osoby w rodzinie.

W gminie Biszcza nie brakuje osób, które potrzebują pomocy. Mieszkańcy licznie przybyli po odbiór żywności. – W powiecie biłgorajskim, jako jedynym takim powiecie na Lubelszczyźnie, było kilka gmin, które do tej pory nie przystąpiły do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. A to jest cenna żywność. Jest dobrej jakości i na święta każdy chętnie przyjmie taką porcję 10-kilogramową – mówiła Marzena Pieńkosz-Sapieha, prezes lubelskiego Banku Żywności. Mieszkańcy otrzymali: szynkę drobiową, rybę w oleju, szynkę wieprzową, przetwory warzywne, mleko. – To jest taka porcja 10-kilogramowa, która teraz zostanie wydana, a być może jeszcze raz przyjedziemy i wydamy kolejne 10 kilogramów mieszkańcom – dodawała prezes. 

- Reklama -

To był ostatni moment, kiedy nasi mieszkańcy mogli otrzymać taką pomoc żywnościową. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa w edycji 2016 dobiega bowiem końca. – Przykro by było, gdyby ludzie mieszkający na terenie powiatu biłgorajskiego byli pozbawieni takiej możliwości. Dlatego nawiązaliśmy kontakt z ośrodkami pomocy społecznej, złożyliśmy jako stowarzyszenie Błonie taką ofertę współpracy i postanowiliśmy po prostu przyjechać i wspomóc wydawanie żywności – informuje prezes Pieńkosz-Sapieha. – Mamy nadzieję, że to będzie jakieś wsparcie przed świętami dla osób, które potrzebują pomocy – dodaje.

W gminie Biszcza pomoc trafiła do 550 osób z około 150 rodzin. Tego samego dnia transport żywności trafił również do mieszkańców gminy Obsza. Jak mówi prezes lubelskiego Banku Żywności, środowa wizyta to może być dobry początek dalszej współpracy. – Kolejna edycja już za kilka miesięcy, może we wrześniu. Mamy nadzieję, że już tutaj w powiecie biłgorajskim ta żywność z nowego programu 2017 dotrze czy z naszą pomocą, czy z udziałem organizacji, które tutaj działają. Chętnie pomożemy – zachęcała prezes, zapraszając do współpracy. – Takie stowarzyszenia mogą aplikować o środki europejskie, a mogą też przystąpić do udziału w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa jako partner Banku Żywności – informowała. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.