Wypożyczalnia sprzętu Kołodziej-baner górny

- Reklama -

Mamy czym się pochwalić

Podsumowanie całorocznej pracy wójta miało miejsce na absolutoryjnej sesji Rady Gminy Księżpol. Co roku radni zatwierdzają sprawozdanie z wykonania budżetu i udzielają absolutorium wójtowi. Chociaż głosowanie jest raczej formalnością, wymagane jest ono przez obowiązujące przepisy i staje się okazją do podsumowań.

Wyliczając wykonane zadania, wójt Rębacz wspomniał o wielu inwestycjach, remontach i naprawach budynków użyteczności publicznej, które zrealizowano w minionym roku. Były to remonty i budowy dróg w Korchowie Pierwszym, Markowiczach, Majdanie Nowym, Księżpolu, Zyniach, utwardzenia placów przy remizach OSP w Zawadce i Rakówce oraz przy świetlicach w Starym Lipowcu i Korchowie Drugim. Ważnym zadaniem był także remont mostu i dróg dojazdowych w Pisklakach, które gmina wykonała wspólnie z samorządem powiatowym i gminą Łukowa, czy remont GOK-u w Księżpolu. Wymieniono także wiaty autobusowe, remontowano oświetlenie, powstały siłownie zewnętrzne w Markowiczach i Majdanie Starym i place zabaw w Płusach, Korchowie, Budzyniu i Zawadce. W Majdanie Starym, Majdanie Nowym, Rogalach, Korchowie Pierwszym i Starych Królach powstały nowe odcinki chodników. Wyremontowano także remizę OSP w Korchowie Pierwszym.

- Reklama -

Samorząd przygotowuje się także do budowy drogi w Starych Królach w ramach współpracy z Lasami Państwowymi. Będzie to inwestycja za około 1 mln zł. W planach są kolejne inwestycje: budowa GOK-u w Księżpolu, świetlicy w Majdanie Starym, sali gimnastycznej w Korchowie Pierwszym.

Podsumowując pracę samorządu, wójt wspomniał, że zakres wydatków inwestycyjnych jest na bardzo wysokim poziomie. Gmina nie jest zadłużona, a nawet udało się jej odzyskać ponad 1 mln 600 tys. podatku, co napędziło kolejne inwestycje. Ogółem były to prace za ponad 5 mln złotych.  Mamy się czym pochwalić i wypada sobie życzyć, aby każdego roku wartość inwestycji była podobna – mówił Lech Rębacz. – Dołożymy wszelkich starań, aby następny rok nie był gorszy, ale był jeszcze lepszy – dodał.

W głosowaniu radni jednogłośnie byli za udzieleniem absolutorium wójtowi. Głosowanie zakończyło się brawami i życzeniami dalszego rozwoju gminy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.