- Reklama -

Malarskie inspiracje

4 kwietnia (w poniedziałek) w galerii Biłgorajskiego Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Pawła Borkowskiego zatytułowanej”Malarskie inspiracje”. Rozpoczęcie o godz. 17.00, wstęp wolny!

 

 

 Paweł Borkowski – absolwent Wydziału Ogrodniczego SGGW, miłośnik przyrody, a w szczególności owadów. Autor zdjęć rzadkich motyli. Swoje fotografie publikował m.in. w czasopismach „Przyroda Polska”, „Zwierzaki” czy „National Geographic”.

 

 Wydał autorskie kalendarze z motylami w Polsce i na Węgrzech, a jego zdjęcia wykorzystano w prestiżowych kalendarzach Amerykańskiego Towarzystwa Entomologicznego. W 2012 roku zdobył II nagrodę w konkursie fotograficznym „Parki Narodowe” zorganizowanym pod patronatem Związku Polskich Fotografów Przyrody.

 

 Miał cztery autorskie wystawy, z czego ostatnią w Kutnowskim Domu Kultury w ramach „Święta Róży”. Zajmuje się również fotografią analogową i kolekcjonowaniem starych aparatów. Od kilku lat intensywnie fotografując architekturę i pejzaże, miesza style i poszukuje własnej drogi. Z uwagi na rodzinne tradycje stara się nawiązywać w swoich zdjęciach do malarstwa. Owocem tych starań jest aktualna wystawa „Malarskie Inspiracje”.  

 

 

Wystawy:

- Reklama -

„Osobliwości przyrody Warmii i Mazur”. Galeria „Zamek” w Reszlu (wystawa zbiorowa) 1998

„Motyle dzienne Puszczy Białowieskiej”. Muzeum BPN w Białowieży, 1998

„Tajemniczy świat motyli”. Muzeum Okręgowe w Chełmie, 1999

„Motyle z bliska”. Dom Kultury w Grodzisku Mazowieckim, 2012 Kutnowski Dom Kultury, 2013

 

Wystawa czynna dla zwiedzających do końca kwietnia.

 

Serdecznie zapraszamy!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.