- Reklama -

Eliminacje Powiatowe do Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie przy współpracy Starostw Powiatowych oraz Domów Kultury organizuje kolejny Wojewódzki Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych. W Przeglądzie mogą wziąć udział: kapele ludowe, których skład powinien być zgodny ze wzorami naszego regionu; zespoły śpiewacze (bez towarzyszenia instrumentalnego); instrumentaliści; śpiewacy (bez towarzyszenia instrumentalnego); wykonawcy w kategorii folklor kontynuacja, soliści i grupy wykonawcze,  którzy przyswoili repertuar lokalny w niebezpośrednim przekazie lub inną drogą odmienną niż tradycyjna.

Ze względu na zanikanie niektórych gatunków folkloru organizatorzy zachęcają zespoły śpiewacze i solistów do uwzględnienia w repertuarze pieśni obrzędowych okresu Bożego Narodzenia i Wielkanocy, a także pieśni weselnych, pogrzebowych, sobótkowych, żniwnych i dożynkowych oraz ballad.

- Reklama -

Kapele i zespoły śpiewacze, instrumentaliści i śpiewacy w ramach Wojewódzkiego Przeglądu wykonywać będą po trzy utwory. W Wojewódzkim Przeglądzie mogą brać udział pretendenci do Konkursu Duży – Mały, który polega na prezentowaniu przez dzieci tradycji instrumentalnych i śpiewaczych przejętych od mistrzów. W Wojewódzkim Przeglądzie nie mogą brać udziału laureaci Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu z lat 2014, 2015 (kapele i instrumentaliści), 2013, 2014, 2015 (zespoły śpiewacze i śpiewacy).

W wyniku Wojewódzkiego Przeglądu najlepsze kapele, zespoły śpiewacze i soliści zostaną zakwalifikowani na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu do konkursu lub na koncerty towarzyszące.

 

 

17 kwietnia od godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy wystąpią zespoły z powiatu biłgorajskiego.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.