- Reklama -

Młodzi piłkarze rozpoczęli zmagania ligowe

Szkółka sportowa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju liczy osiem grup w tym pięć uczestniczy w rozgrywkach ligowych prowadzonych przez Lubelski Związek Piłki Nożnej i Zamojski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Najstarsza grupa (rocznik 1999/2000) prowadzona przez Andrzeja Wachowicza występuje w I Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych. Piłkarze mają za sobą już dwa mecze ligowe. Pierwszy mecz na wiosnę biłgorajska drużyna zagrała na wyjeździe z trzecim w tabeli Górnikiem Łęczna S.A. Naszym piłkarzom udało się sprawić dużą niespodziankę, gdyż zgarnęli komplet punktów, wygrywając 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 28. minucie meczu Przemysław Krzyszycha. W minioną sobotę OSiR zagrał u siebie z czołową drużyną ligi Stalą Kraśnik. Tutaj również nasi piłkarze zaprezentowali się bardzo dobrze. Drużyna zagrała znowu konsekwentnie w obronie i zdecydowanie w ataku, nie pozwalając rywalowi na zbyt wiele. OSiR po dwóch bramkach strzelonych przez Dawida Safina wygrał 2:0.

Dobra gra naszej drużyny została doceniona przez szkoleniowca reprezentacji Lubelskiego ZPN. Trener kadry powołał naszego czołowego obrońcę Bartosza Graszę na konsultację szkoleniową. Bartek odwdzięczył się trenerowi i strzelił gola w zremisowanym 1:1 meczu z reprezentacją Łódzkiego ZPN.

Również dwa mecze za sobą mają trampkarze starsi (rocznik 2001 – trener Siergiej Sawczuk) oraz trampkarze młodsi (rocznik 2002 – Łukasz Mazurek). Oba zespoły miały bardzo trudny początek, gdyż w pierwszym meczu zagrały z liderami swoich grup. Podopieczni Siergieja Sawczuka w nieco osłabionym składzie ulegli rywalom w stosunku 0:7, zaś piłkarze Łukasza Mazurka po dobrej grze przegrali z faworyzowanym zespołem 1:4. 

W minioną sobotę trampkarze starsi podejmowali na obiektach OSiR Lubliniankę Lublin. Biłgorajanie wygrali to spotkanie 3:1, a bramki strzelali: Mateusz Dziurdza (dwie) oraz Damian Kupiec. Równie dobrze poszło trampkarzom młodszym, którzy rozprawili się z Huraganem Międzyrzec Podlaski, wygrywając 2:0. Oba gole strzelił Mateusz Koguc.

W kwietniu zmagania ligowe w okręgowej lidze rozpoczną także młodzicy młodsi (trener Marek Kłosek) i młodzicy starsi (trener Artur Piskorski).

Wyniki meczów (24 marca 2016 r.)

Juniorzy młodsi

Górnika Łęczna S.A. – OSiR Biłgoraj 0:1 (0:1)

Bramka: Przemysław Krzyszycha 28.

Trampkarze starsi

OSiR Biłgoraj – Motor Lublin S.A. 0:7 (0:3)

- Reklama -

Trampkarze młodsi

OSiR Biłgoraj – Motor Lublin S.A. 1:4 (1:2)

Bramka dla OSiR: Mateusz Koguc.

Wyniki meczów (2 kwietnia 2016 r.)

Juniorzy młodsi

OSiR Biłgoraj – FKS Stal Kraśnik 2:0

Bramki: Dawid Safin 16, 29.

Trampkarze starsi

OSiR Biłgoraj – KS Lublinianka Lublin 3:1

Bramki: Mateusz Dziurdza 1, 75, Damian Kupiec 78 – Radosław Dados 79.

Trampkarze młodsi

OSiR Biłgoraj – MOSiR Huragan Międz Podl. 2:0

Bramki: Mateusz Koguc 8, 63.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.