Młode, zdolne artystki

W organizowanym przez Rzeszowski Dom Kultury filia Zwięczyca, VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Pod kolorowym Parasolem Jesieni”, trzy młode artystki z pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odniosły sukces.

Do konkursu nadesłano aż 2851 prac z 413 placówek z całej Polski. Z tej olbrzymiej masy prac należało wybrać i nagrodzić najlepsze. Oceniając członkowie jury podkreślili wysoki poziom nadesłanych prac oraz różnorodność zastosowanych technik plastycznych. Komisję zachwyciła ogromna kreatywność i świeżość spojrzenia na otaczający świat w barwach jesieni.

Prace trzech podopiecznych Anny Świcy, z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia MDK w Biłgoraju, zostały wyróżnione kwalifikacją do wystawy. Są to: Izabela Borowiec (lat 7), która namalowała Dary jesieni, Olena Misztal (lat 10) przedstawiła Jesień w parku, zaś jedenastoletnia Amelia Senczyna ukazała w swoim obrazku Jesienny deszcz. Uroczystość podsumowania konkursu połączona z wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom odbyła się w minioną sobotę, 25 listopada 2017 r.

Dziewczętom życzymy jeszcze wielu tak pięknych osiągnięć!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.