Automax

Powstanie Dzienny Dom dla Seniorów

 
Grupę docelową projektu stanowiło będzie 30 osób z terenu Biłgoraja (15 kobiet i 15 mężczyzn) w wieku 60+, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożliwością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego.
Główne zadania w ramach projektu to utworzenia Domu Pomocy Społecznej dla Seniorów w Biłgoraju jako samodzielnej jednostki organizacyjnej. W ramach projektu nastąpił pełne wyposażenie lokalu znajdującego się w odbudowanym budynku przy ul. Kościuszki 28. Zakupione zostaną meble, sprzęt rehabilitacyjny, sprzęt medyczny, sprzęt komputerowy, środków użytku codziennego.
Dom finansowany będzie z projektu przez 3 lata. Osoby tam przebywające będą miały będą zapewnione wyżywienie, dowóz czy prenumeratę prasy i książki. Organizowane będą wycieczki.

Kwota projektu to 1 mln 576 tys. zł, a kwota dofinansowania wynosi 1 mln 491 tys. zł. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego. Będzie on realizowany od 2 września  2019 roku do 1 września 2022 roku.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.