karczma na woli_wesela

- Reklama -

- Reklama -

Łukowa zaprasza na kiermasz. Wszystko dla Mirka

W Łukowej trwają już przygotowania do niedzielnego kiermaszu (19.03). W miejscowej szkole podstawowej będą rozprowadzane stroiki wielkanocne, z których dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację mieszkańca. Mirosław Jabucak walczy o życie i przechodzi rehabilitację, po ubiegłorocznym majowym wypadku, spowodowanym przez kierowcę, który był po wpływem alkoholu.

- Reklama -

Mirek Jagucak walczy o życie i przechodzi rehabilitację, po ubiegłorocznym majowym wypadku, spowodowanym przez kierowcę, który był po wpływem alkoholu. Nie został sam, bo cały czas pomagają mieszkańcy i ludzie życzliwi:

– W niedzielę zapraszamy na kiermasz do Szkoły Podstawowej w Łukowej, gdzie będzie prowadzona akcja oddawania krwi. Kiermasz trwa od godziny 9:00 do 14:00 i całkowity dochód zostanie przekazany na pomoc w kosztownej rehabilitacji Mirka. Na kiermaszu będą stroiki i ozdoby wielkanocne, przygotowane przez dziewczyny z naszego stowarzyszenia – mówi nam Ewa Pękala, ze Stowarzyszenia Izydorki w Łukowej, które organizuje kiermasz.

- Reklama -

Stowarzyszenie Izydorki działa od roku. W tej chwili to 21 pań. Głównie z Łukowej, choć jedna jest z Chmielka: – Działamy przede wszystkim charytatywnie. Organizujemy zbiórki dla mieszkańca Łukowej, a jedna z naszych pań, to żona Mirka Jagucaka. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby pomóc tej rodzinie. Raz są to mniejsze kwoty, a raz większe, ale będziemy pomagać przez cały czas – zapowiada szefowa stowarzyszenia.

W niedzielę (2 kwietnia) kolejny kiermasz ozdób świątecznych, tym razem na rynku w Józefowie. I tam też cała zebrana kwota, zostanie przekazana dla mieszkańca Łukowej.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.