- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Wielkie poruszenie w Różańcu Drugim

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Różańcu Drugim (gm.Tarnogród) włączają się i proszą o pomoc dla chorego dziecka. Przygotowują się do konkursu tanecznego dla szkół, ale już zapowiedziały, że ewentualną wygraną w całości przekażą dla Frania. Pomysłów jest zresztą kilka. Chłopiec urodził się w ubiegłym roku i czekają go operacje i kosztowna rehabilitacja.

- Reklama -

Franio urodził się 17 września 2022 roku.

-Od razu zauważyliśmy, że jego nóżka wygląda źle – stópka jest koślawa, zgięta kość piszczelowa, lewa nóżka krótsza od prawej. Franek dostał skierowanie do ortopedy. Radość z narodzenia wyczekanego synka została brutalnie odebrana przez strach o jego przyszłość! Niestety, wizyta u doktora potwierdziła najgorszy scenariusz. Wystarczył rzut oka specjalisty, byśmy usłyszeli bez cienia wątpliwości – to hemimelia strzałkowa. Franio urodził się bez kości w lewej nóżce – przekazują rodzice.

Z tą chorobą rodzi się tylko od 3 do 7 dzieci w Polsce rocznie. Brak części kości strzałkowej, przodozgięcie kości piszczelowej, koalicja skokowo-piętowa, deformacja stawu skokowego, lewa noga krótsza od prawej o około 2 cm i z wiekiem ta różnica będzie się powiększać. Dziecko musi przejść dwie pilne operacje.

- Reklama -

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim, które przygotowują się do konkursu tanecznego  dla szkół „YOU CAN DANCE 2 GENERACJA”, chcą też pomóc chłopcu. – Ewentualną wygraną w programie chcieliśmy w całości przeznaczyć na pomoc dla chłopca – zapowiadają.

Kolejnym pomysłem była zbiórka książek, puzzli i gier dla dzieci. Wraz z nami do pomocy przyłączyły się wszystkie szkoły z gminy  Tarnogród – Szkoła Podstawowa w Woli Różanieckiej, Szkoła Podstawowa w Luchowie Dolnym i Szkoła Podstawowa im. Marii Curie- Skłodowskiej w Tarnogrodzie.

Cała społeczność lokalna mogła przynosić do szkoły książki, które zostały wystawione na kiermaszu szkolnym. Do każdej zakupionej książki zostały dołączone własnoręcznie wykonane zakładki z podziękowaniem. – Wszystkie zebrane środki finansowe ze sprzedaży zostaną w całości przekazane na operację i rehabilitację małego Frania – informuje szkoła z Różańca Drugiego.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.