Usługi krawieckie

- Reklama -

“Lot” motocyklem zakończył w szpitalu

Próba wybicia się w powietrze na motocyklu i przeskoczenia fragmentu remontowanej drogi skończyła się dla 36-latka pobytem w szpitalu. Mężczyzna kierował motocyklem suzuki, który badania techniczne ostatni raz przeszedł w 2013 roku. Jadąc wyłączoną z użytku drogą, wybił się w powietrze i wylądował, tracąc panowanie nad pojazdem. Jak ustalili policjanci, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (2 maja) około godziny 7 rano w Tarnogrodzie na ulicy Partyzantów. Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wskazują na to, że 36-letni mieszkaniec gminy Tarnogród, kierując motocyklem suzuki, jechał pasem drogi wyłączonym z ruchu z powodu trwającego remontu. Mężczyzna rozpędził się, najechał na nasypany tłuczeń, wybijając motocykl w powietrze, i po przeleceniu kilku metrów wylądował. Następnie stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że ostatnie badanie techniczne motocykl przeszedł w 2013 roku, a 36-latek nie posiadał odpowiedniej kategorii prawa jazdy, aby nim kierować. Obecnie policjanci ustalają szczegóły zdarzenia.

Za jazdę na „podwójnym gazie” odpowie również 40-letni mieszkaniec gminy Dzwola, którego do kontroli drogowej zatrzymali policjanci biłgorajskiej drogówki. Mężczyzna wczoraj około godziny 7 rano jechał toyotą ul. Brzozową we Frampolu. Jak się okazało, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu i cofnięte uprawnienia do kierowania.

- Reklama -

Policja apeluje do kierowców o rozsądek i przypomina konsekwencje prawne jazdy w stanie nietrzeźwości:

  • zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15;
  • świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tys. zł;
  • zagrożenie karą do 2 lat pozbawienia wolności

mł. asp. Joanna Klimek

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.