- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Lodowiska przy „Piątce” w tym sezonie nie będzie. Dlaczego?

Na temat lodowiska pisaliśmy już w artykule pt. Lodowisko będzie nieczynne. Dziś na stronie urzędu Miasta Biłgoraja pojawiła się oficjalna informacja na ten temat, która szczegółowo  uzasadnia podjętą decyzję. Przedstawiamy ją poniżej: 

W sezonie 2021/2022 lodowisko przy Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju nie zostanie uruchomione. Decyzja w tej sprawie została podjęta w listopadzie br. Wówczas wśród uczniów i nauczycieli biłgorajskich podstawówek było najwięcej zakażeń koronawirusem od początku pandemii i wyłączane były kolejne oddziały klasowe.

Niezależnie od tego, czy podjęta wówczas decyzja była słuszna czy też nie, uruchamianie lodowiska w tym momencie pozbawione jest sensu i jest po prostu nieekonomiczne. Koszt uruchomienia szacowany jest na około 8-15 tys. złotych a miesięczne utrzymanie lodu to kwota około 21-26 tys. złotych.

- Reklama -

Od podjęcia decyzji do uruchomienia lodowiska minie około miesiąc czasu. Czyli lodowisko mogłoby funkcjonować od lutego. A to ostatni miesiąc, w którym są ujemne temperatury i można jeszcze utrzymywać lód, ale jest to coraz trudniejsze, zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca, ponieważ jest coraz więcej dodatnich temperatur.

W latach ubiegłych, ze względu na temperaturę i niewielkie zainteresowanie wśród młodzieży, lodowisko w drugiej połowie lutego utrzymywane było „na siłę” a koszt jego utrzymania przewyższał koszty utrzymania całej szkoły, dlatego zmiana decyzji o uruchomieniu lodowiska pod koniec grudnia jest niezasadna.

Paweł Jednacz
Rzecznik prasowy UM 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.