- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Lodowisko będzie nieczynne

Zima w pełni. Niestety w tym sezonie zimowym, amatorzy jazdy na łyżwach nie skorzystają z tej możliwości w Biłgoraju. Lodowisko będzie nie czynne.

Utrzymujące się ujemne temperatury i kilka dni wolnego sprawiły, że wśród mieszkańców Biłgoraja pojawia się coraz więcej pytań o funkcjonowanie lodowiska. Każdego roku cieszyło się coraz większą popularnością.

- Reklama -

Niestety w tym roku nie będzie ono funkcjonowało. Powodem jest trwająca epidemia koronawirusa. – Po rozmowie z dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 ustaliliśmy, że ze względu na pandemię  w tym roku nie będzie przygotowywane lodowisko – mówi burmistrz Janusz Rosłan. Dodał, że nie byłoby szans za zachowanie m.in dystansu społecznego. – Nie da się również jeździć na łyżwach w maseczkach. Aby nie stwarzać niepotrzebnego zagrożenia ustaliliśmy, że w tym roku lodowiska nie będzie – twierdzi.

- Reklama -

- Reklama -

7 Komentarze
 1. Wsciekla mówi

  Piszmy jakieś petycje i skargi wszędzie jest lodowisko tylko nie u nas zróbmy coś bo te dzieciaki zwariują w tych domach

 2. Blanka mówi

  A my tak czekaliśmy na to lodowisko… W Biłgoraju dzieciaki nie mają gdzie pójść. Ta decyzja jest bardzo niekorzystna dla dzieciaków. Odkąd sport na świeżym powietrzu jest zagrożeniem. Wykończycie te dzieciaki psychicznie. Na pewno nie zrobi tego Covid.

 3. Zażenowanie mówi

  Wszyscy wiemy że chodzi tutaj o budżet miasta, pandemia nie gra tu żadnej roli. Otwórzcie lodowisko chociażby płatne to już miasto na tym zyska, patrząc na ilość chętnych.

 4. Ona mówi

  Brawo! Czyli kino, szkoły będą pootwierane? Gdzie tam najbardziej jesteśmy skazani na zarażenie. Jakoś ludzie na targ chodzą są w skupiskach i nikt tego nie zamknie. Ludzie obudzicie się w innych miastach jest lodowisko tylko jak zwykle nas szanowny burmistrz stwarza problem. Chore to jest chore naprawdę

 5. Ernest mówi

  Jakoś w innych (większych) miastach lodowiska są czynne i nie widzą w tym problemu. Jest to sport na świeżym powietrzu. Większa szansa na zakażenie się jest w szkołach, sklepach a nie na świeżym powietrzu.

 6. roberttutka1965@gmail.com mówi

  Takie. Głupie rozporządzenia to tylko w Biłgoraju niech najpierw zamknięcie kościoły bo pandemia a nie sport na świeżym powietrzu

 7. Eliza mówi

  Bardzo zła decyzja, to sport na świeżym powietrzu więc ryzyko zarażenia jest znikome tym bardziej jak ktoś ma swoje łyżwy, można byłoby też dezynfekować te wypożyczane. Prędzej ktoś się zarazi w kościele czy sklepie no i cudownie w sylwestra to już korony też nie ma. W celach bezpieczeństwa można byłoby też zrobić limit wejść na lodowisko żeby zachować jakiś dystans i zrobić symboliczną opłatę za wejście na lodowisko ale nie najlepiej zamknąć niech się ludzie w domu kiszą.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.