- Reklama -

- Reklama -

Letnia Akademia Czytania

- Reklama -

Wrzesień to czas podsumowania efektów Letniej Akademii Czytania prowadzonej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Aleksandrowie. Akademię objął patronatem honorowym Wójt Gminy Aleksandrów. Edycję 2016 ukończyło 57 trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie.

Uczniowie przez okres wakacji czytali książki. Prowadzili również „Literackie pamiętniki”, czyli specjalne zeszyty z wpisami o przeczytanych lekturach. Prace literacko-plastyczne wykonane przez dzieci były bardzo różnorodne i oryginalne. Dzieci malowały, pisały, snuły swoje refleksje na temat przeczytanych książek. Kolejny raz okazało się, że pomysłowość najmłodszych jest ogromna. Uroczysty finał akcji odbył się 21 września 2016 roku w szkole podstawowej. Wszyscy uczniowie za zaangażowanie i świetny udział w akademii otrzymali nagrodę, którą była wycieczka do Górecka Kościelnego. Natomiast za najciekawsze i najlepsze prace nagrody główne zdobyli: Wiktoria Babiarz, Igor Szcząchor, Nikola Jastrzębska i Agata Wrębiak. Pamiątkowe dyplomy wszystkim laureatom wręczyła dyrektor szkoły Lucyna Wszoła. Dzieci czytały swoje opisy książek, które im się najbardziej podobały. Spotkaniu towarzyszyła ciekawa wystawa prac dzieci. Następnie przyszedł czas na wycieczkę do Górecka Kościelnego. Było zwiedzenie tego urokliwego zakątka Roztocza, niespodziewane spotkanie z ks. Stanisławem Budzyńskim w miejscowym kościółku. Potem w nagrodę za trud włożony w czytanie książek dzieci zajadały się pyszną pizzą w karczmie „Nad Szumem”. Kiedy już wszystkie brzuszki zostały nasycone, trzeba było się trochę poruszać na świeżym powietrzu. Plac zabaw oraz gry ruchowe cieszyły się dużym powodzeniem. Zabawa była udana, bo jak powiedziała jedna z dziewczynek: „Super WF”. Współorganizatorzy akcji to również Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny i Urząd Gminy w Aleksandrowie. Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w Letniej Akademii Czytania dzięki zaangażowaniu wychowawczyń: Cecylii Chyrzyńskiej, Teresy Leleń, Marii Maciochy i rodziców.  

urząd MArszałkowski projekt

Większości z nas nie trzeba przekonywać o dobroczynnym wpływie czytania na właściwy rozwój dzieci. Uczniowie z Aleksandrowa dzięki mądremu wsparciu dorosłych wspaniale rozwinęli swoje umiejętności w zakresie czytania i poznawania literatury dla dzieci.  

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.