- Reklama -

Lekkoatletyczny Memoriał Eugeniusza Sołtysiaka

Eugeniusz Sołtysiak był trenerem i działaczem sportowym wielce oddanym i zasłużonym dla sportu dzieci i młodzieży. Przez pięćdziesiąt lat pracował społecznie przy organizacji imprez sportowych. Był nauczycielem wychowania fizycznego w biłgorajskich szkołach średnich, a także jednym z organizatorów struktur powiatowych Szkolnego Związku Sportowego w Biłgoraju. – Eugeniusz Sołtysiak organizował setki imprez sportowych. Był wspaniałym przyjacielem dzieci i młodzieży. Ostatnie jego lata to marzenia, które często mi przekazywał w rozmowach. Marzył m.in. o tym, aby na tym stadionie powstała prawdziwa bieżnia lekkoatletyczna – powiedział Krzysztof Blicharz, prezes Powiatowego Stowarzyszenia Sportu Szkolnego.

Memoriał otworzył starosta biłgorajski Marian Tokarski, życząc wszystkim sportowcom jak najlepszych wyników.

W zawodach brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Młodzi sportowcy rywalizowali w konkurencjach technicznych (pchnięcie kulą, skok w dal, skok wzwyż, rzut oszczepem) i biegach (na dystansie 100, 300, 600, 1000, 2000 m, sztafecie szwedzkiej i sztafecie 4×100m) w kategorii dziewcząt i chłopców.

W zawodach wystartowało 372 zawodników. Na najlepszych czekały medale z wizerunkiem Eugeniusza Sołtysiaka oraz puchary.

- Reklama -

Wyniki zwycięzcy poszczególnych kategorii

Szkoły podstawowe:

sztafeta 4×100 m, dziewczęta: I miejsce – SP nr 1 w Biłgoraju, chłopcy: I miejsce – SP nr 1 w Biłgoraju. Sztafeta szwedzka, dziewczęta: I miejsce – SP nr 5 w Biłgoraju, chłopcy: I miejsce  – SP nr 1 w Biłgoraju.

Gimnazjada: 100 m: Karolina Siek (Pow. Gimnazjum w Biłgoraju), Kacper Krzyżan (Gimnazjum nr 2 w Biłgoraju), 300 m: Karolina Kaczor (Gimnazjum w Dąbrowicy), Bartłomiej Swacha (Gimnazjum w Aleksandrowie), 600 m: Aleksandra Pyda (Gimnazjum w Goraju), 1 000 m: Patryk Mlanowski (Gimnazjum w Turobinie), 1 000 m: Kamila Skałecka (Gimnazjum w Józefowie), 2 000 m: Dominik Piętak (Gimnazjum we Frampolu), oszczep: Ewa Bielak (Gimnazjum w Aleksandrowie), Kamil Flis (Gimnazjum nr 3 w Biłgoraju), skok wzwyż: Zuzanna Tracz (Gimnazjum w  Aleksandrowie), Szymon Maciocha (Gimnazjum w Aleksandrowie), skok w dal: Wiktoria Stelmach (Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju), Wojciech Odrzywolski (Gimnazjum w Tarnogrodzie), pchnięcie kulą: Agnieszka Rak (Gimnazjum nr 2 w Biłgoraju), Mateusz Góra (Gimnazjum w Aleksandrowie), sztafeta 4×100 m: dziewczęta – Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju, chł. – Gimnazjum nr 2 w Biłgoraju.

Licealiada: 100 m: Małgorzata Maciocha (LO im. ONZ w Biłgoraju), Kamil Adamek (RCEZ w Biłgoraju), 300 m: Aleksandra Kapuśniak (ZSBiO), Jakub Bielański (RCEZ), 600 m: Urszula Żak (LO im. ONZ w Biłgoraju), 1 000 m: Sylwester Pyda (RCEZ), 4×100 m: dziewczęta – LO im. ONZ w Biłgoraju, chłopcy – RCEZ.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.