- Reklama -

- Reklama -

Kupił sprzęt dla ukraińskich strażaków

Piły do stali i betonu łańcuchowe, dodatkowe łańcuchy, hełmy, rękawice, buty oraz środki ochrony indywidualnej o łącznej wartości ponad 16 tys. zł dla strażaków z Ukrainy zakupił w Biłgoraju Thomas Strange, obywatel USA. Sprzęt ten umożliwi strażakom sprawne poszukiwania osób zaginionych pod gruzami zniszczonych budynków.

- Reklama -

W ubiegłym tygodniu prezes Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej Irena Gadaj otrzymała tajemniczy telefon. Osoba dzwoniąca powiedziała, że słyszała wiele dobrego o działaniach fundacji i chce wesprzeć akcję pomocy dla Ukrainy. Rozmówca dodał także, że dzwoni z USA a za kilka dni będzie w Polsce i chętnie odwiedzi Biłgoraj. Dwa dni później zadzwonił ponownie.

urząd MArszałkowski projekt

– O godzinie 8 rano w sobotę odebrałam telefon od Thomasa i usłyszałam, że jest w Polsce i za dwie godziny będzie w Biłgoraju. Moje zdziwienie było ogromne, nie spodziewałam się, że ten człowiek mówił poważnie. Ale rzeczywiście niecałe dwie godziny później byliśmy już w sklepie i robiliśmy zakupy dla oddziałów pożarniczo-ratunkowych z Ukrainy. I to jest dla mnie dowód na to, że Ukraina z pomocą całego Świata Wartości i Pokoju wygra tę beznadziejnie głupią, bezsensowną i okrutną wojnę – wyjaśnia Irena Gadaj, prezes FFLZB.

Thomas Strange – the Pirate for Peace (pod takim hasłem można znaleźć jego profil na FB, gdzie zmieścił relację z zakupów sprzętu strażackiego i pobytu w Biłgoraju) jest pracownikiem Banku Żywności, zorganizował zbiórkę wśród swoich znajomych i zebrane pieniądze przywiózł do Polski, aby wesprzeć działania Fundacji. Zrobione zakupy za ponad 16 tys. zł są odpowiedzią na bieżące potrzeby ukraińskich strażaków, którzy każdego dnia likwidują skutki bombardowania domów, budynków użyteczności publicznej i poszukują ofiar pod gruzami. Sprzęt, który mają, w zaistniałej sytuacji zużywa się bardzo szybko, dlatego Thomas kupił m.in.: piły łańcuchowe, przecinarkę benzynową, kaski i okulary ochronne, specjalistyczne buty oraz zapasowe łańcuchy.

– Fundacja otrzymuje wiele próśb o zakup i dostarczenie tego rodzaju sprzętu, dlatego podpowiedzieliśmy Thomasowi, czego dokładnie potrzeba – wyjaśnia Iwona Dubińska z Centrum Rozwoju Wolontariatu FFLZB. Fundacja zgodnie ze swoją działalnością statutową wspiera i organizuje akcje pomocy na rzecz mieszkańców Ukrainy. – Staramy się reagować na bieżące potrzeby zarówno naszego społeczeństwa lokalnego jak i przybywających tu uchodźców – tłumaczy prezes.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Fundacja do tej pory pozyskała wodę dla Ukraińców mieszkających w internacie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju od sieci sklepów Stokrotka oraz Hurtowni Mars Dystrybucja Oddział w Biłgoraju, 4 palety płynów do prania od firmy Henkel – Oddział w Raciborzu oraz paletę mydła z firmy VVF Racibórz. Ponadto wspólnie z zaprzyjaźnionymi wolontariuszami przygotowała dziewięć paczek z darami dla szpitala w Winnicy i oddziałów pożarniczo-ratunkowych w Żmeryce.

Przypominamy także, że Fundacja FLZB prowadzi zbiórkę na rzecz pomocy Ukraińcom, którą można wesprzeć poprzez wpłaty na konto w Banku BNP Paribas: 48 1600 1462 1866 1079 3000 0001.

- Reklama -

1 komentarz
  1. stalker mówi

    od razu podstawcie mu pomnik w podzięce, co za radość że w Polskim sklepie kupiono niemieckie piły które będą służyły ukraincom

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.