Krzewińska Beata kandydat

- Reklama -

- Reklama -

Księżpol się zbroi? W gminie stanęła armata ! (FOTO)

Tego u nas jeszcze nie było. Na placu tuż przed budynkiem Urzędu Gminy i GOK-u w Księżpolu, stanęła właśnie ... armata! - To jest replika armaty. Ale to wcale nie jest wszystko, bo szykujemy się do czegoś nowego - mówi nam Natalia Kyc z GOK w Księżpolu.

- Reklama -

O co chodzi?!

Eksponatów mamy znacznie więcej, a to wszystko do powstającego w Gminnym Ośrodku Kultury w Księżpolu, muzeum. Dostaliśmy armatę i szukaliśmy dla niej miejsca. Uznaliśmy, że Urząd Gminy jest najbardziej odpowiednim miejscem do pokazania takiego pomnika. Mamy sporo innych eksponatów.

urząd MArszałkowski projekt

A ta armata skąd się wzięła?

Jan Kowal znany jako „Biłgorajczyk”, czyli nasz mecenas, przez wiele lat mieszkał na Śląsku, ale też w Majdanie Starym w gminie Księżpol. Przekazał nam wiele rzeczy, w tym replikę armaty. Śląsk to region przemysłowy i w jednej z odlewni powstawały takie armaty na potrzeby filmu., jest zresztą na niej tabliczka. Pan Janek był zaprzyjaźniony z właścicielem odlewni i dostał … armatę. To jest replika armat  z 1754 roku. Armat, które stały na wałach jasnogórskich w Częstochowie. Powstała na potrzeby filmu „Popiół i Diament”. Można już przyjść i zobaczyć jak wygląda.

Co to będzie za muzeum w Księżpolu i co planujecie dalej??

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

(…)

Więcej o planach w Księżpolu, we wtorek, tylko w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej.

 

W najbliższy piątek (11 listopada) o godzinie 9:45, w Księżpolu rozpocznie się uroczystość.

– Zapraszamy mieszkańców. Rozpoczniemy od zaprezentowania historii tej armaty i zostanie oficjalnie odsłonięta – zaprasza Natalia Kyc.

 

 

 

fot: GOK w Księżpolu

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Widkar mówi

    No nie. W tym ksiezopolu to juz wszystko maja. Tylko im armaty zabraklo. A swoja droga tak sie zastanawiam czy to czasem nie jest aluzja do wojny która jest coraz blizej nas. A nawet zabiła dwóch Polaków . I co?? A no cóz nasz wspaniały rzad zaczyna mobilizowac obywateli do wojska. cgce przeszkolic 300 tys mezczyzn i kobiett. a co tam Młodych chłopaków chce wysłac na szkolenie wojskowe 3 miesiace i przysiega wopjskowa i przydział. tak to che nasz kochany rzad załatwic. raz dwa i po krzyku. I z armii nic nie wartej liczacej niewiele ponad 100tys zrobia jeszcze mniej warta armie 300tysieczna. i w razie w…… bedzie kogo wysąłc na front. Aha a nasz kochany rzad siebie wyłączył z walki. wyłaczył tez poslow senatorów burmiostrzów wojtow i radnych. No przeciez panowie i panie radne beda w tym czasie radzic . nawet jak sie bedzie wszystko palic i walic. A co tam oni beda siedziec i beda glosowac tak albo i nie. A ha i ciekawopstka jeszcze jedna. nasz rzad juz wiele razy cwiczył ewakuacje najwazniejszych osób w panstwie za grannice. Mieszkancy moga ba nawet powinni umierac za ojczyzne ale ci co rzadza to juz nie . oni dalej beda rzadzic i brac kase nawwet jak beda za granica. Swietna sprawa. Tylko brawo bic z zachwytu jak nas mieszkanców robia w babmbuko czyli na szaro.

  2. Anonim mówi

    O której godzinie ziupka

  3. Wozny mówi

    Kiedy poświęcenie?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.