- Reklama -

- Reklama -

Kredyt gotówkowy czy hipoteczny – na który się zdecydować?

Kredyty wzbudzają bardzo sprzeczne emocje. Niektórzy są ich zwolennikami, a dla innych są synonimem ucisku i zniewolenia. Nie sposób jednak nie zauważyć, że w wielu przypadkach jesteśmy zmuszeni z nich skorzystać. Dzieje się tak między innymi wówczas, gdy potrzebujemy zrobić nagły remont bądź też chcemy wybudować dom. Nie zawsze jednak kredyt gotówkowy będzie wskazany. Czasami warto skorzystać bowiem z kredytu hipotecznego.

- Reklama -

Co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym?

Zanim zdecydujemy się na kredyt gotówkowy, należałoby dowiedzieć się czegoś na jego temat. Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, czym on jest. Większość osób zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że kredyt gotówkowy można zaciągnąć w banku. Okazuje się, iż kredyt ten możemy przeznaczyć między innymi na remont, zakupy czy też na jakieś nagłe wydatki związane ze zdrowiem. Koszty kredytu są różne i zależne od jego wysokości oraz od banku, w którym kredyt zaciągamy. Im wyższa kwota kredytu, tym wyższy jego koszt. Jeżeli chcemy zdecydować się na kredyt, należałoby przejrzeć różne oferty kredytów gotówkowych. W przeciwnym razie, ciężko będzie nam znaleźć najlepsze z możliwych rozwiązań. Poczytanie opinii na temat poszczególnych banków również może okazać się trafionym rozwiązaniem.

Czym jest kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny nieco różni się od kredytu gotówkowego. Podstawową różnicą jest to, iż kredyt gotówkowy zabezpieczony jest hipoteką. Jeżeli więc zaprzestaniemy spłacania go, musimy liczyć się z tym, że bank zajmie nieruchomość, która pełni rolę hipoteki. Nie sposób nie zauważyć, że kredyt hipoteczny można przeznaczyć tak naprawdę na dowolny cen. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zdecydowana większość ludzi przeznacza go na zakup bądź budowę domu. Jeżeli chcemy wziąć kredyt hipoteczny, również musimy przejrzeć różne oferty. Konieczne jest również posiadanie zdolności kredytowej. Warto więc budować pozytywną historię kredytową, bo w przeciwnym razie spełnienie naszego celu nie będzie możliwe.

- Reklama -

Kiedy kredyt gotówkowy, a kiedy hipoteczny?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy lepszym rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy czy hipoteczny. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że odpowiedź na takie pytanie nie może zostać udzielona zbyt pochopnie. Wszystko zależy bowiem od naszych osobistych preferencji oraz rzecz jasna od tego, jaką mamy historię z bankiem. Jeżeli jest ona pozytywna, być może uda nam się uzyskać duży kredyt hipoteczny. Trzeba bowiem co do zasady liczyć się z tym, że kredyt hipoteczny zdecydowanie ciężej uzyskać. Warto byłoby mieć także świadomość tego, iż kredyt hipoteczny sprawdzi się lepiej w przypadku chęci kupna mieszkania czy wybudowania domu. Jeżeli jednak planujemy wykonać drobny remont bądź zrobić świąteczne zakupy, zdecydowanie lepszym wyborem będzie kredyt gotówkowy. Należy pamiętać o tym, że zarówno jeden, jak i drugi kredyt wymaga regularnego spłacania. W przeciwnym bowiem razie, nie będziemy mogli zbudować pozytywnej historii ze swoim bankiem.

Więcej informacji znajdziecie na: https://intuum.pl/

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.