- Reklama -

- Reklama -

Konkurs świąteczny

Dla czytelników NOWej Gazety Biłgorajskiej i naszych fanów w Internecie mamy konkurs. Do wygrania jest pięć zestawów upominkowych.

- Reklama -

Boże Narodzenie to czas wyjątkowy, magiczny, a każda chwila poświęcona na przygotowania świątecznych potraw i ozdób potęguje ten klimat. Warto więc zadbać o każdy szczegół. Warto na chwilę zwolnić tempo i rozkoszować się takimi chwilami.

Aby tradycji stało się zadość, w wigilijny wieczór zasiądziemy wraz z rodziną i przyjaciółmi do wspólnej uroczystej wieczerzy. Rozpoczniemy od serdecznych życzeń i dzielenia się opłatkiem, a zakończymy tak wyczekiwanym przez najmłodszych rozpakowywaniem prezentów i śpiewaniem kolęd.

Jednym z najważniejszych zwyczajów składających się na Boże Narodzenie w polskim domu są bez wątpienia: ubrana w ozdoby świąteczne choinka, świąteczne girlandy, wianek na drzwiach wejściowych witający świątecznych gości, lampiony dające nastrojowe światło, a także pięknie nakryty stół.

Każdego roku gospodynie wykonują na Boże Narodzenie ozdoby, które przystroją dom i świąteczny stół. Są to stroiki, aniołki, choinki z szyszek, wieńce adwentowe, bombki, lampiony i świeczniki. Przed laty nasze mamy i babcie potrafiły wyczarować tradycyjne ozdoby ze słomy, szyszek, orzechów i zielonych gałęzi. Teraz tradycje te kontynuują panie skupione w Kołach Gospodyń Wiejskich. Teraz KGW, które zarejestrują się w rejestrze prowadzonym przez biuro powiatowe ARiMR, mogą otrzymać na swoją działalność wsparcie od 3 000 do 5 000 zł.

- Reklama -

Tylko do 27 grudnia zgłoszone w rejestrze koła mogą złożyć wniosek o wsparcie i otrzymać od 3 do 5 tysięcy złotych na swoją działalność i rozwój. Wprowadzone są rozwiązania wyłącznie dla działalności KGW, które mają ułatwić im funkcjonowanie. KGW nabywają osobowość prawną przez wpis do Krajowego Rejestru KGW. Oprócz tego mają zerowe koszty rejestracji, a dochody przeznaczone na działalność statutową są bez podatku dochodowego i bez obowiązku kasy fiskalnej. Koła prowadzą uproszczoną ewidencję przychodów i kosztów (przychód do 100 tys. zł), są zwolnione z podatku VAT (do 200 tys. zł), brak jest obowiązku rozliczenia rocznego CIT. KGW mają możliwość prowadzenia działalności gospodarczej, mają dostęp do bezpłatnej pomocy prawnej, możliwość ubiegania się o środki finansowe w ramach konkursów i dotacji (samorządowych, rządowych), opiekę pełnomocnika do spraw KGW w biurach powiatowych ARiMR oraz pełnomocnika rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw.

Wszelkie informacje dotyczące wdrożenia ustawy można znaleźć na stronie www.kobietygospodarnewyjatkowe.pl. 

A my dla naszych czytelników mamy konkurs. Wystarczy w komentarzu do postu konkursowego klik zamieścić zdjęcie swoich ozdób na Boże Narodzenie. Mogą to być dekoracje na stół, choinka, dekoracje przed domem czy inne. Spośród osób, które zamieszczą swoje zdjęcie, wybierzemy pięć i nagrodzimy je zestawem upominkowym. W zestawie są deski do krojenia, miseczki, rękawice z logo Polska smakuje oraz książki kucharskie.

Konkurs trwa do 27 grudnia. Fundatorem nagród jest Pełnomocnik ds. MŚP oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Rymarz mówi

    a o konkursie ktos zapomnial

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.